Pla

Vládnoucí strana a opozice

Dobrý den, možná bude moje otázka znít hloupě, ale nevíte někdo které strany v Parlamentu ČR jsou vládnoucí a které jsou v opozici? Moc děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Drap

Ty strany, které sestaví vládu a budou se podílet na jejím chodu, tak jsou vládnoucí, ty ostatní jsou v opozici, a nebo mohou vládu tiše podporovat.
V současné době se nedá přesně určit, protože vláda doposud nebyla sestavena. Dá se předpokládat, že ČSSD, ANO, KDUČSL budou strany vládnoucí a ODS, KSČM a Úsvit budou v opozici.