annas

Víte, že slovo videopřehrávač bylo do r. 1989 považováno za „imperial.“. Mělo se nahradit slovem „magnetoskop“? Logika?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Jikra

Ano

A co tenkrát mělo logiku? Co se týká nazvu tak tak můj první videorekorder(vi­deomagnetofon) Tesla v r.1987 měl na krabici nápis jako hrom „magnetoskop“ a stál pouhých 19800,– což byl můj šestiměsíční čistý plat.

Další odpovědi
fg

Ano

Tenkrát se snažilo slovo videorekordér počeštit.Tedy magnetoskop.

annas

Jikro, díky. To jsem opravdu nevěděla. Navíc cena.