Avatar uživatele
autacek

Víte, že při nákupu jízdenky u ČD nebudete předem vědět, co Vás bude služba stát?

Tak si nějak vykládám článek a novinku, kterou zavádí České dráhy.

Neodporuje to nějakým předpisům?

A když se mi cena nebude líbit, tak na základě jiného zákona od smlouvy uzavřené na dálku odstoupím? Nebo mi to bude chtít zaplatit dřív, než budu vědět kolik? Tomu fakt nerozumím.

To je přece absurdistán, jedni jezdí za 25% a druhým je odpíráno se vůbec předem dozvědět, kolik je ta služba bude stát.

https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/dopra­va/ceske-drahy-cena-jizdneho/r~49b6c29­0246b11e99182ac1f6b220e­e8/v~sl:1d55f2e1cb3d9f0d­6f7d52f9054fd7b4/

Zajímavá 0 před 1913 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Teˇv už to vím a je mi to jedno

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, je mi to tak nějak jedno, česká tv, česká pošta, české dráhy >>> vše státní a podle toho jejich služby vypadaj, tak čemu se divit …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ak som dobre rozumela – cestujúci bude cenu vedieť pri eshope pri výbere vlaku (môže si tak cestovný lístok zakúpiť vopred) a pri priamom predaji je možné použiť návod z vášho odkazu, alebo tak, ako píšete, sa cenu dozvie pri pokladni (vyššia, než predpokladaná maximálna cena, určite nebude)
Zjavne České dráhy chcú, aby cestujúci využívali vlaky nielen v špičkách, ale aj v „mrtvej sezóne“ keď rentabilnosť (návratnosť nákladov) prevádzky vlakov je neúmerne nízka.

Nerozčuľujte sa, aj takto vyzerá kapitalizmus v praxi. Absudistán by bolo, keby poloprázdne vlaky zrušili v záujme rentability, bez ohľadu na cestujúcich.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek