annas

Víte, s čím je spojeno jméno Krupp Essen?

Mně toto jméno připomíná filmovou scénu pánů Voskovce a Wericha zavřených ve skladu, kdy si pohazují s ručními granáty, které původně, podle značky výrobce Krupp Essen, považovali za výzvu, aby..... doplňte?
O který film jde? Na co W + V poukazovali?
Doplňuji:
… jedli kroupy. V této scéně jde o ironický podtext a nepřímé vyjádření – W + V poukazovali na výrobu zbraní firmy Krupp Essen.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jde o film Svět patří nám -poukazovali na to aby lidé jedli kroupy
Film brojí proti všem podvodníkům ,darebákům.

Další odpovědi
Terryle

Mám pocit, že na základě názvu chtěli kroupy jísti… :)

elektrikář

Krup Esen jsou slévarny a strojírny vyráběli
stroje pro průmysl a pro válečnou výrobu zbraně a lokomotivy, lodní motory a materiál pro loděnice.

quentos

Kruppova továrna v německém Essenu vyráběla za 2. světové války těžkou válečnou techniku. Ten film ale neznám.

ten který je

Ano zbrojovka Krupp vyráběla zbraně a Německé město Essen je v přeložení do češtiny jíst nebo jídlo.Oba pánové si pohráli s češtinou.:-)

annas

Ano. Jezte kroupy – ironie. W + V reagovali svým osobitým způsobem na výrobce zbraní.