annas

Víte, odkud jdete, kam míříte,, a uvědomujete si, že i cesta začíná prvním krokem, moudrost učením a tvořivou myšlenkou?

Daleká cesta, marné volání …
--

Je na cestě životem důležitá trpělivost?

  1. "Trpezlivosť je najhrdinskejšia začíná činností, práve preto, že vôbec nevyzerá na hrdinstvo – G.Leopardi
  2. „Ten, kto premiestnil horu, začal svoju prácu tak, že zodvihol malé kamienky“ – čínské přísloví

https://cerven­.blog.sme.sk/c/40378/­Trpezlivost.html

--
Obrázek

https://pixaba­y.com/photos/the-sun-way-street-man-470317/

Nejlepší odpověď
led

Hovorí sa, že najťažšie je urobiť ten prvý krok, ale…
1 – V živote viackrát stojíme na štartovej čiare a máme dilema, či urobiť prvý krok nastaveným smerom alebo nie a neskôr si vyčítať svoje váhanie. Veľakrát ale zistíme, že svoj prvý krok sme už urobili skôr, ako rozum povedal „choď“ a vtedy sa dostávame na rázcestie, ísť ďalej v už načatom smere, alebo vybrať si z ďalších možností, vrátiť sa, alebo ísť iným smerom. Vtedy je najťažšie pokračovať v kráčaní zvoleným smerom napriek prekážkam.

2 – Netrpezlivým aj krátka cesta sa vidí dlhá. Trpezlivosť je rozloženie svojich síl na ceste k cieľu.

3 – Cesta k cieľu sa skladá z množstva samostatných krokov.

Další odpovědi
Drap

Ano teď už to vím. Jestli ovšem dojdu až na konec to netuším, ale alespoň se o to pokusím.