Avatar uživatele
zjentek

Víte, která osobnost je vyobrazena potiskem na obalu od sušenek z fotografie?

Zdroj obrázku pořízen mnou zakoupením v Bille, účet možno doložit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, dust8, aliendrone, MasterGames před 1600 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Upřesňuji odpověď Ametyst

Na sušenkách je zřejmě vyobrazena jedna ze dvou sester, Anna, která Emou v roce 1929 založila pekárnu. Sušenky získaly královské ocenění.

Zaujal mě různý pravopis tvaru Anniny sušenky, tedy bez apostrofu a s apostrofem.

Annas – přivlastňování ve švédštině – ´Annas sušenky – Anniny sušenky, Koncové s se píše bez apostrofu.

Vypadá to, že Anna's – Anniny sušenky, se nepečou jen ve Svédsku, proto se zřejmě jejích název přizpůsobil zřejmě angličtině.

"Anna's Swedish Thins neboli (ve švédštině ) Annas Pepparkakor. Pepparkakor, švédská varianta našich vánočních perníčků, jsou křupavé sušenky, jejichž název v překladu znamená ,,pepřové sušenky který vyrábí švédská společností AB Annas Pepparkakor v Tyresö u Stockholmu.

Pro zajímavost ještě vysvětlení švédského názvu, I když dne je jejcih srotiment rozšířený.

“Ouha, proč zrovna pepřové, když v nich žádný pepř není? V perníčcích je spousta koření – skořice, zázvor, hřebíček, kardamom, ale ani jedno zrnko pepře. Proč se tak tedy jmenují?

15. století vládl Švédsku, Norsku a Dánku král Hans, kterému poprvé servírovali druh koláče s těmito kořeními – a také s pepřem. Tak vzniky pepřové sušenky, říká se.

Jiné vysvětlení k podivnému jménu je, že dříve se všechna exotická a silná koření nazývala souhrnným jménem ,,pepř". Tato koření byla velice drahá, protože pocházela ze vzdálených zemí. Proto byly perníčky luxusní výrobek, který mohli péct jen ti bohatí. Nakonec mohli perníčky péct téměř všichni s tím, jak se koření stávalo dostupnějším, ale jen k výjimečným příležitostem jako Vánoce, a tak se z nich stalo vánoční cukroví.

Text je s malými úpravami poctivě přeložen z knihy Ebbas julstök.“
https://www.dev­ceuplotny.cz/fo­odblog/peppar­kakor


Tím vyvracím tvrzení uživatel aliendrone, že nejsem chamtivec. Ani jsem tyto sušenky neokusila.

Ale protože ráda přicházím jako jazykář věcem na kloub, proč je to tak, nikoliv onak, ověřuji v různých ch zdrojích. pro svá tvrzení vkládám odkazy, i když se to mnohým nelíbí..

Nevymyslela jsem sice sušenky, ale mám i dobré rady pro vaření…

Zjentkovi děkuji za upozornění na sušenky, podívám se v ´Bille, ochutnám, i když jím jen hořkou čokoládu.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zjentek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Jasně! Je to ANNAS, o tom nemůže být pochyb, stejně jako o tom, že se dotyčná v honbě za mamonem vydala cestou velkopodikatelky se zázvorovou dusivkou a to dost úspěšně, ve Švédsku tedy prý, on papír snese všechno! ;) :)

BTW – než začnete někdo spekulovat o hlubokém morálním úpadku osoby, která se v touze po vlastním obohacení vydala na cestu vykořisťování nebohé dělnické třídy, tak si vzpomeńte na to, co POŘÁD TVRDÍM > „Prachy jsou vždy až na PRVNÍM místě!“ :D :D :D

Ale i mně přijde zajímavé, že annas zvolila tento obor, já bych ji tipoval spíše na nějaké nakladatelství či podobnou činnost. A ona je zatím rafinovaně maskovanou kuchtičkou? To mi hlava nebere… ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Nějaká anonymní Anna. Tenkrát /1929/ neměli GDPR. Annas znamená Aniny (sušenky), mezi druhým A a S chybí apostrof. Hezká krabička!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… vypadá šik, annas …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Zajímá mne, co na to Kepler? I když „Keplerovy kvasírny a palírny a.s.“ jedou v jiné výrobě, přesto jde o obor potravinářství. Naskýtá se příležitost spekulovat o možné fúzi subjektů! (logicky – produkty „Annas incorporated“ by mohly sloužit jakožto surovinová základna pro výrobu „Kepler a.s.“) Co to udělá s kapitálovým trhem? Bude to mít pokračování i na osobní úrovni? Analytici tápou, investoři konkurence se chvějí strachem!. ;) :D :D

před 1600 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dust8

Zázvorové sušenky? Hmmm. Kolik stojí? ;D

před 1600 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Něco přes 30, možná 40… byly tuším v akci (;

Ale jsou hodně jítelné, šlape to. Ještě byly Annas- pomerančová (;

před 1600 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Obsah 150g, jako kulaté máslové..

před 1600 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

zjentek,

díky za tip. Ještě jsem na ně nenarazila. 🙂

před 1599 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Já ano a vymyslel jsem to… (;

před 1597 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

annas>>> Marnost na marnost, svojí odpovědí džina vypuštěného z lahve z5 NEVRÁTÍTE! :D :D :D

Navíc, pokud cituji: „…Tím vyvracím tvrzení uživatel aliendrone, že nejsem chamtivec…“

Kdybych tvrdil, že NEJSTE chamtivec a vy jste mé tvrzení VYVRACELA, CO byste tedy tvrdila? ;) :D :D

Vidíte, zamotala jste se do toho pěkně! NJN, Kepler také neutajil, že je erotochlívák, na Dochyho vyšlo najevo, jaký je strašlivý gangster, Její velkomožnou Excelenci led snad ani nemusím zmiňovat. :)

No a teď došlo na Vás! Vsadím se, že když se v tom budu šťourat, tak vyjdou najevo DALŠÍ STRAŠLIVÁ ODHALENÍ. Namátkou tipuji, že zaměstnáváte imigranty (především samopalláhy!), veškeré provozy a technologie jsou vedeny jako přísně recyklovatelné/e­kologické (navíc naprosto bezdotačně – taková ZPOZDILOST v dnešní době) a to je jistě jen pouhý začátek bezbřehých zvěrstev, kterých se Vaše korporace na společnosti dopouští! ;) :D :D

před 1599 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

aliendrone,

třeba to byl záměr jak zjistit, , zda někdo odpovědi čte. :)) Jenže vidím, že jsem se mýlila, toho puncu se u Vás nezbavím. 🙂

Ach jo. To jsem včera rozbila hrnek, říkala jsem si, že budu mít štěstí. Už přestávám věřit.

Samozřejmě přiznávám, že spěchat se nevyplácí, nejen v tomto případě. Někdy to dopadne hůř.

Vždy je třeba 2× měřit a jednou řezat.:))

před 1599 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek