zjentek

Víte jaký je hlavní rozdíl mezi pařížským a pochoutkovým salátem?

Ony jsou si takhle hodně podobný a to nejen vzhledově 🤷‍♂️

Tak už to vím zvídal jsem přímo u výrobního zdroje takže hlavní rozdíl prý pochoutkový salát dodnes = obstojný šunkový salám zatímco pařížský salát = „noname“ salám který si fakt nechcete koupit a dobrovolně sníst 🤷‍♂️. Rozdíl v ceně obou salátů = cca 60kč na kile 🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
marci1

Měl by být tento: https://www.pa­zitka.cz/pred­krm/pochoutko­vy-parizsky-salat-retro-podle-csn-z-roku-1976-/
ale pařížský jsem u pařížského nikdy neviděla, dělají ho z výrobního (ee) salámu. 🙂

Další odpovědi
jirka F

Pochoutkový má víc zeleniny než pařížský ten pařížský má víc salámu.

Lgee

Pochoutkový je delikátnější a má lepší chuť.

magorvkleci

V obou bylo 40 % krájeného salámu, v pochoutkovém salátu byl šunkový (vepřové maso), v pařížském salátu pařížský (hovězí a vepřové). Ostatní je identické.

Dnes je v obou tzv. výrobní salám, což jsou především strojně separované zbytky drůbežího.

da ny

Obávám se, že dnes, u mnohých výrobců žádný.
Všude bude nacpaný výrobní salám (u těch „poctivějších, pár nudliček šunkového salámu v pochoutkovém salát).
Peklo na talíři:
Šmakuláda, prolisované drůbeží skelety (separát), drůbeží a nabobtnané vepřové kůže škroby, voda, soja, „pochutiny“. Cena 15 Kč za kg. Dnes asi více.
Je všude v pomazánkách, salátech, šunkových pizzách u průmyslově zpracovaných potravin
Ještě v loňském roce kupovali v řeznictví Romští spoluobčané, šišku za 40 Kč (možná podražil).
https://www.stre­am.cz/peklona­taliri/vyrobni-salam-189582

Lgee

To samé

jirka F

Sakra proč je to tam dvakrát?😱