Avatar uživatele
Registrovaný

Víte jak se zachovat, když houkají sirény?

Dnes proběhla zkouška sirén, tak jako každou první středu v měsíci. Víte ale jak se zachovat kdybyste toto houkání slyšeli v jiný den?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Jako i dnes - zavřu okno, aby mne ten protivný zvuk nerušil...
;-D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Sirény houkají při zkoušce sirén, při požárním poplachu ( svolává jen hasiče k zásahu ) a při všeobecné výstraze. V posledním případě se ukrýt nejlépe do středu budovy bez oken, vyhnout se sklepním prostorám. Podrobně co dělat ve zdroji :
http://www.firebrno.cz/…

Doplňuji:
Opr. : V posledním případě se ukrýt nejlépe do místnosti ve středu budovy bez oken ...


Avatar uživatele
Bronzový

bych přemýšlel proč si myslím, že je pátek, když je teprve středa. A kdyby byl náhodou opravdu pátek tak bych se zastavil, zhluboka se nadechnul a řekl bych si "tak už je to tady"


Avatar uživatele
Zlatý

Treba poznať spôsoby vyhlasovania poplachu.
Ak je cvičný poplach, či skúška sirén, preventívne sa to oznamuje vopred v médiách a miestnych rozhlasoch (bez ohľadu na deň v týždni). Panika, ktorá by následne mohla vzniknúť pri nesprávnej interpretácií hlásenia o cvičení, či skúške vyhlasovania polachu, by mohli mať nedozierne následky. Preto treba sledovať a plniť požiadavky, príkazy šírené masovokomunikačnými prostriedkami a oficiálnymi inštitúciami k tomuto účelu vytvorenými (krízový štáb).
---
Akúsi informáciu o pohotovostnom balení v prípade prírodnej, či inej katastrofy som videla svojho času v pražskom Metre.
---
Pri schopnostiach a možnostiach súčasných zbraní hromadného ničenia, ak sa ešte po vyhlásení atómového, či chemického polachu vládzete hýbať, pozorne sa obzrite okolo seba, je to posledné, čo budete vidieť v prípade blízkeho použitia týchto zbraní...
Istý môj kolega na školení povedal: ľahnite si hlavou k epicentru výbuchu, nech to hlava schytá prvá... čierny humor...
---
mowla má pravdu - treba zachovať kľud a nepanikáriť...


Avatar uživatele
Bronzový

Přikrýt se nejlépe Rudou září nad Kladnem nebo Rudým Právem.


Avatar uživatele
Zlatý

Nevím jestli zde někdo sleduje dění ve světě ale Izraelci mají od zahoukání sirén 15 sekund na to aby se schovali do krytu.

Já doma kryt nemám , nejsem lobbista.
Takže lehnout si na zem nohama k epicentru výbuchu a čekat na spálení.
To nás ale učili ve škole již za minulého režimu, takže zase nic nového.
Doplňuji:
Jenom jak najít to epicentrum a nezahynout při tom .

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

marci1-se neomlouvej. Si ani nedělám legraci z tebe ale z těch polodebilních zaručených návodů jak řešit takovou situaci. Každopádně máš pravdu v tom, že kdyby něco mělo bouchat tak tě okna neochrání a ve sklepě by tě mohli záchranáři hůř hledat. Vono by se ale vidělo jak by to ve skutečnosti bylo kdyby sem něco přiletělo.

Avatar uživatele
Registrovaný

Jita Vava

Děkuji za názory, teoreticky asi dohledáme jak se správně zachovat. Jen si pořád nedokáži představit v reálu, že jdu třeba do práce a cestou se rozhoukají sirény. Opravdu nevím jestli bych začala hledat budovu bez oken. Reálně to vidím tak, že bych došla do práce a tam se poptala co se děje, pokud bych to už cestou nenašla prostřednictvím mobilu na internetu.

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

jsem se rozepsal, protože se rád vždycky chytám různých ptákovin. Ale jak to popisuješ tak máš úplnou pravdu. Kdyby to byl opravu nějaký (nejlépe jaderný) útok, tak je to fuk, protože je asi možná lepší umřít hned než za měsíc v nějaké místnosti bez oken. Pokud by to bylo něco jiného tak by se to pořešilo klidně v práci ;)

Avatar uživatele
Zlatý

marci1

Fuuuuj ! Raději od tohoto tématu pryč. :-))

Avatar uživatele
Zlatý

marci1

Omlouvám se, v textu mělo být uvedeno "do místnosti v budově, která nemá okna ( ta místnost ). " Myslí se tím samozřejmě místnost, kde nejsou okna. ?-))

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

to stejně nevím kde bych tady takovou místnost hledal a navíc kdybych ji už našel tak stejně nevím jak bychom se tam všichni vešli ;). Pražáci asi můžou zalézt do metra (když teda mají tu otvírací kartu) a nepražáci budou zbývajících několik chvil ještě víc nenávidět Pražáky

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

marci1-co je to prosímtě ta budova bez oken?

Avatar uživatele
Zlatý

marci1

Díky za upozornění. Omlouvám se. Je vidět, že to čteš. :-))

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

a nebo možná ještě kdyby zazněly ty sirény tak bych vlezl do nějakého "moderního" skleněného baráku a všechna okna bych tam vymlátil (teda nevím přesně jak, protože bych si na to asi musel dovézt pořádnou palici ale když je to povinnost tak bych to splnil)

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

nojo a jsme u toho - tady slyšíme jak když je někde nějaký "problém" tak tam rabujou a voni se akorát snaží vytvořit si ty místnosti bez oken ;)

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

už vím NORAD - tak kdyby ty sirény zazněli jindy než ve středu tak bych si šel zabukovat letenku do Koloráda ;)

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4948
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2676
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2074
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.