Gus_Fring

Vím, že někteří odsud mají VŠ chemické vzdělání. Jak a kdy jste se pro studium chemie rozhodli? Ještě v popisu otázka.

Nechtěli byste radši dělat/studovat jiný přírodovědný či technický obor?

Nejlepší odpověď
Kepler

Může za to Císařův pekař: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7m8zw2bUN2s
Ale vážně: rozhodl jsem se na gymplu, chemie měla pro mě neodolatelné kouzlo.
Dnes bych se rozhodl jinak – farmacie nebo medicína, o kterých jsem taky uvažoval.

Další odpovědi
Emefej

Zájem o pyrotechniku mě přivedl na průmyslovku a posléze na VŠCHT.

Dochy

Emefej: To mi připomnělo chemikáře na střední:
„Tohle je hrozně nebezpečné. Nikdy to nedělejte! Dělá se to:.....“
Mno a na konci roku vybral sešity pod záminkou kontroly a už nevrátil. To bylo zklamaných spolužáků kteří plánovali na prázdniny experimenty…