jirka F

Viděli už jste letos mladé včelky nebo čmeláky?

Já ano je to velmi pěkné.

Nejlepší odpověď
cappuccino

Ano, bohuzel uz vyletly. Ale je tu velke nebezpeci, ze jeste umrznou!!
Priroda se letos zblaznila! Na Slovensku radi medvedi, kteri za normalnich okolnosti jeste maji spat!!

Další odpovědi
aliendrone

Zrovna včera jedna dorazila a přistála mi málem do kafe. Ještě nedorostlá včelka, sotva se vylíhla, ještě slaboučká, možná i chladem. Nemilosrdně vyhozena z okna, o svoje se NEDĚLÍM! 🙂

EKSOT123

Medvěda?
Aby ne, jívy už skoro odkvétají a dost toho už kvete, takže mají pastvy dost.
Také jsem už viděl spoustu žab u potoků. Každý už asi letos dávno slyšel navrátilé skřivany, viděl špačky, konipasy, … některé druhy již sedí na vejcích, jen kukačky si dávají s příletem načas. Zajíci už mají mladé. Chápu poetické směrování otázky, ale „mladé“ čmeláky jsi jistě neviděl ani ty. U čmeláků přezimují královny, nyní kromě pastvy hledají, kde založit hnízdo. Včely sice přezimují nejen královny, ale mladé zatím také ještě nejsou. https://www.bzz-bzz.cz/2017/12/­12/vcely-v-zime/

df

Jo, jedna včela mi vlítla do obýváku, ale po chvilce padla na zem.

Ametyst

Viděla jsem čmeláky. Narazili nám na okno, potom změnili směr.

elkon

Ano, včera bylo teplo, tak to na zahradě bzučelo. I se včelami a čmeláky.

jirka F

df: Jako že tě bodla nebo padla teplem?

df

Ne, přišel jsem po chvíli zas do obýváku a byla už na zemi