Avatar uživatele
redy

Ví to někdo?

V autě je takovej displej, kterej ukazuje za kolik jezdíte.
Například 6.l.nebo 11.l.A teď mu to tam ukazovalo 18.l.
Podle mě si auto veme jen to co potřebuje a přikláním se ktomu že displej není nastavenej správně.
Ale jezdí furt na těch např.6.l.
Nebo má pravdu kamarád kterej tvrdí že si auto veme tolik co ukazuje?
Snad rozumíte na co se ptám,

líp to podat neumím.

děkuju

Doplňuji:
beer ano děkuju
Byla tam dána jiná baterie a následně vrácena původní a teď to ukazuje dobře.
Řešíme zda auto jelo opravdu za těch 18.l.při té jiné baterii.(jestli to je možné)
Jestli třeba nebyl zablokovanej displej.(počítač)
opět děkuju

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: redy

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, gagaga před 3605 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Jestli ti rozumím správně, ukazuje to momentální spotřebu a ta se neustále mění podle zařazeného převodového stupně, rychlosti, stylu jízdy atd.
Z toho všeho ti pak vyjde průměrná spotřeba – třeba těch 6 litrů, jindy zase 8.
Doplňuji:
Nezdá se mně, že by byl ukazatel spotřeby ovlivňován stavem baterie, jednoduše by byl displej nečitelný – zařízení by však ukazovalo správně. Asi ta momentální spotřeba byla skutečně 18..

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jpau

🙂

S tou baterií je to asi jednoduché. Ten počítač má víc režimů (aktuální spotřeba, průměrná spotřeba, venkovní teplota, čas jízdy aj…) a ty se dají přepínat (u VW např. tlačítkem na páčce blinkrů). No a když si vyndala a zandala baterii, tak se smazal údaj o tom, co bylo naposledy nastaveno (aktuální spotřeba) a přepnul se na výchozí hodnotu (průměrná spotřeba). Celkově se toho mohlo odehrát víc co by podporovalo to co píšu ale nemá smysl to rozebírat.

Jinak je to naprosto přesně tak, jak píše beer. Já se svým autem dovedu jet za 0.0l stejně tak jako za 28.0l, záleží na tom, co je za terén. Pokud jedu pomalu („setrvačností“) z kopce, tak mám pochopitelně mizivou spotřebu. Pokud jedu do velmi prutkého kopce a pokud možno ještě rychle, potřebuji velké množství energie, chápej jako velké množství paliva a mám obrovskou spotřebu.

Jinak snad víš kolik ujedeš na nádrž… Doporučil bych ti si buď přečíst příručku k obsluze vozidla nebo zakoupit něco, co je technicky na úrovni škody felicie.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Display (palubní počítač) ukazuje buď okamžitou nebo průměrnou spotřebu. V případě okamžité se údaj samozřejmě pořád mění a není problém jet za 18 l při rozjedu oproti běžným 6 l. Proto je možná lepší sledovat průměrnou spotřebu, ta by se tak razantně měnit neměla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nevím, o jaké jde auto, ale to moje ukazuje okamžitou spotřebu i vyšší…
😉
V průměru jezdím okolo 6,5 – 7,5, ale pokud je ´vytočím´ na jedničku, klidně si momentálně sosne přes 25… To je normální.
Proto tuhle hodnotu na display nenastavuju.
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
redy

jpau
nemluvím o svém autě ale tu feldu si kup ty 🙂
já sem spokojená se svou fabkou 1.9 TDI 🙂

ale dík za odpověď.

před 3605 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek