rtepp

Když si někdo spálí prsty jaký význam má chytit se za ucho. Ví to někdo ?

Nejlepší odpověď
Damiana

Jj, taky jsem měla ten samý problém…:-)
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-kdyz-se-spalim-treba-o-hrnec-a-hned-se-chytnu-za-ucho-prestane-to-bolet

Další odpovědi
Funna

ucho je hodně prokrvené, takže (teoreticky) dojde k rychlému odebrání tepla ze spáleniny…před pár minutami jsem si spálila prsty a nějak to stejně nepomohlo .-)

Drap

Tkáň ucha velice dobře odvádí teplo

hanulka11

protože lalůček je studený a dobře odvádí teplo

huxa

protože jestli budeš dostatečně rychlý, spálíš si i ucho

anonym

Ušní lalůček absorbuje obdivuhodným způsobem teplo a popálené prsty tím pádem rychle zchladí.

elektrikář

Stejně pomůže dát spálené prstíky do studené vody jde o schlazení poškozené nebo podrážděné tkáně.

annas

Určitě odpověď zná několik uživatelů , protože dotaz už byl položený.

annas

Omylem jsem klikla. Třeba se dovíte další zajímavé odppvědi.