dust8

Ví se zhruba, kolik kosmonautů je pohřbeno ve vesmíru?

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď

Oficiálně ani jeden, ale v dalších zdrojích jsem našla, že ve vesmíru zemřela ruská kosmonautka, ale Rusové to popírají.

1." Pouze 3 lidé zemřeli ve vesmíru: Georgi Dobrovolski, Viktor Patsayev a Vladislav Volkov. 3 kosmonauti na misi Sojuz 11, kteří zahynuli v roce 1971 při návratu ze sovětské vesmírné stanice. Jejich zpáteční "kapsle! utrpěla náhodnou dekompresi. Jejich těla však byla vrácena na Zemi, protože kapsle byla plně automatizovaná.

Momentálně tedy ve vesmíru nejsou žádná těla. Pokud by ale nějaká byla, pochybuji, že by někdo vyslal misi, aby je získal, s ohledem na související náklady"¨

https://www.red­dit.com/r/spa­ce/comments/3yb­pzz/how_many_bo­dies_are_in_spa­ce/

2. Existují tzv. vesmírné pohřby, tj. " vypouštění vzorků zpopelněných pozůstatků do vesmíru. Mise mohou jít na oběžnou dráhu kolem Země nebo k mimozemským tělesům, jako je Měsíc, nebo dále do vesmíru"

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Space_buri­al

3. Je lidské tělo ve vesmíru?

Došlo k velmi bizarní nehodě, kterou nikdo nedokáže vysvětlit, dokonce dodnes. Zahrnuje poslední okamžiky jednoho sovětského kosmonauta ve vesmíru na začátku Vesmírných závodů mezi Spojenými státy a SSSR.

Přestože Rusové již dosáhli vrcholu Američanů tím, že dosáhli 17 okruhů kolem Země, rozhodli se dosáhnout ještě jedné věci: vyslání první ženy do vesmíru.

Během mise vše vypadalo, že jde dobře. Než však žena mohla znovu vstoupit do atmosféry, něco se strašně pokazilo. Cokoli se stalo potom, je nevysvětlitelné a nikdo neví, co se stalo na jistotu. Kdokoli přečte tyto záznamy, bude mít zimnici.

I když tyto záznamy nejsou přesně prokázány jako přesné, příběh říká, že v době, kdy byl proveden pokus o opětovný vstup, to byl celý týden. V té chvíli docházely zásoby kyslíku lodi a byly téměř vyčerpány. Byl zaznamenán jeden rozhovor, než žena náhle zmizela z rádia. Žena nakonec volala do rádia" – v odkazu

Rusové popírají, že k tomu došlo.

https://www.qu­ora.com/Are-there-any-dead-astronaut-bodies-floating-around-in-space

4. Ztracení kosmonauti – Pravda, nebo lež?

"V prosinci 1959 vypustil údajný vysoce postavený český komunista informace o mnoha údajných neoficiálních vesmírných výstřelech. Alexej Ledovský byl zmíněn jako vypuštěný uvnitř přestavěné rakety R-5A . Další tři jména údajných kosmonautů, kteří údajně za podobných okolností zahynuli, byli Andrej Mitkov, Sergej Šiborin a Maria Gromová.

V prosinci 1959 italská tisková agentura Continentale zopakovala tvrzení, že vysoce postavený český komunista odhalil sérii úmrtí kosmonautů při suborbitálních letech. Continentale identifikovala kosmonauty jako Alexeje Ledowského, Serenty Schriborina, Andreje Mitkowa a Marii Gromovou. Žádný jiný důkaz o sovětských suborbitálních letech s posádkou nikdy nevystoupil na světlo."

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Lost_Cosmo­nauts

Další odpovědi
Kepler

Ano, protože...

Ani jeden. Všichni zahynuli při startu nebo při návratu.

Arne1

Jiná odpověď

Myslím, že tam není ani jeden kosmonaut, ani jeden astronaut a ani jeden tchajkonaut. Tohle by se vědělo – kosmické lety jsou totiž silně monitorované nejen těmi kdo je provozují, ale i těmi druhými a dokonce i amatéry.

Emefej

Ano, protože...

Zhruba ani jeden.

Nassin

Jiná odpověď

Jeden a tím byl Jurij Gagarin.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Pro doplnění: seznam kosmonautů, kteří zemřeli při misi, je třeba tady: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kosmick%C3%A9_hav%­C3%A1rie

Kepler

Nassin: a tu díru v zemi po Migu 15 způsobil asi jeho duch. A vůbec, rusáci jsou tajnůstkáři. Ve skutečnosti ve vesmíru zahynul i sám Sergej Koroljov, když mu za odměnu zaplatili výlet na odvrácenou stranu Měsíce.

Nassin

hele, asi to bude s tím Gagarinem pravda. Jinak by Rusáci každým rokem na Dušičky nevysílali družici se zapálenou svíčkou.

Kepler

😊