hapiky

Ví mrtvý, že je mrtvý?

Třeba jen nějaký čas.

Nejlepší odpověď
Kepler

Musíme rozlišovat mezi smrtí klinickou a biologickou. Hlava useknutá gilotinou údajně ještě nějakou dobu žije a je schopná komunikace mrkáním víčky. Odumře-li mozek, nastane biologická smrt a mrtví konečně nic neví.

Další odpovědi
dudu

Zřejmě ano, neboť kdysi jedno nejmenované špatně hospodařící JZD včas nesklidilo lán mrkve rozkládající se těsně u místního hřbitova. Tu se na zdi objevil nápis „mrtví pomožte nám s mrkví“. K údivu všech se tam další den zjevila odpověď „polibte nám p.del, my jsme rádi, že jsme mrtví“!

Frontinus

Ne. Jak praví stará moudrost: „Bejt blbej je jako bejt mrtvej. Ty to nevíš, ale okolí tím trpí.“

HZK

Ano, lidé kteří se zázrakem probrali z klinické smrti popisovali, že si byli vědomi zjištění, že jsou v tu chvíli mimo živé, ovšem je to stav kdy stále pracuje mozek......pokud umře i ten......srdce se může vzchopit, ale bez mozku je vlastně mrtvé. A proto žádné takové svědectví není pravděpodobné.

marci1

Živí to nezjistí a zemřelí nám to neřeknou. Někteří experti z oblasti medicíny tvrdí, že lidé po smrti vědí o tom, že zemřeli. Může za to údajně prý mozek, který podle všeho ještě nějakou dobu po smrti funguje, a díky tomu vaše vědomí upozorní na to, že jste mrtví. Myslím si ale, že člověk je v takovém stavu vědomí, že je mu to „příjemné“ a lidé se vlastně „těší“. 🙂

Edison

Zkus se jich zeptat. 😁

Kelt

Možná ano, možná ne. Chytrý je chytrý proto, že jedná smysluplně a ostatní ho podle toho posuzují, že je chytrý, ale on to nebude dávat nějak znatelně najevo. Hloupý možná ví, že je hloupý, proto se snaží učit, nebo si myslí, že je chytrý, a že to co dělá je správné. Okolí mu to dá najevo.
Podle Moodyho je umírání u všech lidí stejné, tak něco ví, nebo má určité pocity.