Bobule

veškeré příspěvky na děti, bydlení, živobytí atd

Známá mě asi trošičku tahá za nos. Chtěla bych zjistit, kolik můžou dělat příspěvky na bydlení pokud žije v oblasti do sta tisíc obyvatel, má 6 nezaopatřených dětí z toho 3 do šesti let věku, manžela, který nepracuje a není na ÚP, údajně si platí zdravotní sám ( čemuž moc nevěřím, ale budiž ). Tvrdí mi, jak dostává 12000,– a víc ne. Příjde mi to hrozně maličko na to, že jich v domácnosti žije nějakých 8 lidí. Může mi někdo zhruba napsat, jestli je tato cifra reálná nebo jestli se to pohybuje výše. Na různé kalkulačky jsem koukala a počítala, ale různé příspěvky se tam liší, v tom se nevyznám. Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Pro kropitko : nene, špatně jsi mě pochopila, těch 12 není příspěvek na bydlení, ale údajně 12.000 celkem dostává se vším jako právě ten příspevek, přídavky na děti, příspěvek na živobytí a dále příspěvek na rodičovské dovolené. Dohromady. proto jsem chtěla vědět, zda je to reálná cifra nebo zda je možné že na mě jen hraje habadůru a bere od státu více. Počet dětí má šest, z toho 3 nad šest let a 3 do šesti let věku… s jedním je na rodičovské dovolené. její manžel nepracuje, není na UP, nepobírá na sebe žádné dávky.
Jde mi to to, že mi tato osoba dluží peníze, které jsem ji poskytla a dnes se nemá ke splacení a vymlouvá se mi na to, jak je doba těžká a že mi to nemá z čeho dát, protože bere jen těch 12.000 dohromady. Co na tom může být pravdy ?
pro ZZZZZ: ANO, s Tebou souhlasím ☹ ale to je zase druhá stránka věci. také mě irituje, že z mých peněz ( daně ) si někdo žije, bez toho, aniž by musel celý život hrábnout prstem a ve svých 33 letech má 6 dětí. ta osoba ani v životě nepracovala, prostě jen rodila. Není to romka, ale normální běloška, chtěla jsem ji jednou pomoct, bohužel jsem na to doplatila.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nejlepší bude se podívat na weby České správy sociálního zabezpečení a Úřadu práce, kam se některé dávky přestěhovali.

Jsou tam uvedeny i telefonní čísla. Některá jsou i finančně zvýhodněná (8×x … …)

Další odpovědi
zzzzz

Je to reálné. Jak může mít někdo 6 dětí a nepracovat a nebýt na ÚP. Ten příspěvek se mi zdá moc vysoký. Já bych takovým lidem nedala nic. Nechci živit je a jejich děti z mých daní!!! Pokud někdo nemá práci, měl by být veden na ÚP a práci si hledat.
Doplňuji:
Je mi líto, že si na to doplatila. Člověk chce pomoci a místo vděku se dočká………….. Pokud ti dluží peníze, tak to řeš co nejdříve, protože je zde promlčecí doba, a po té už by si se ničeho nemusela domoci.

kropitko

Tak to nevím jak vysoké náklady na bydlení tam musela uvést, aby dostala příspěvek na bydlení 12000,– mělo by to být přibližně tak 6000,–
Takže víc to rozhodně není, ale určitě ještě dostává minimálně 3.600,– rodičovský příspěvek a přídavky na děti, ty jsou cca v jejím případě okolo 3500,–. Pravděpodobně má nárok i na příspěvek na živobytí, ale bez dalších info to nelze spočítat přesně.

No tak to tak asi bude, 3.600,– rodičák, 3.200–3.400 přídavky + ten na bydlení, no a ten je max těch 6000,– ale spíš méně, což je tak těch 12000,– které tvrdí. S příspěvkem na živobytí je to těžké, pokud ten její není hlášen ani na ÚP, tak to bývá problém ho přiznat. Takže ano těch 12.000,– odpovídá.
Doplňuji:
Ta částka není nijak závratná, kdyby paní žila v Německu, tak má nárok na přídavky na děti v rozmezí od 150 Eur na první tři děti a na každé další 179 Eur, takže tam by si žila jak baronka,měla by cca jednou tolik než má tady,náš stát moc štědrý není a lidí co plodí děti si evidentně příliš neváží. Tak se pak nedivme, že nebude na důchody, každý si rozmyslí v dnešní době mít dítě.

IK

Evidentně si to umějí výhodně spočítat.
Tak se můžeš zahojit tím, že se před ní nahlas podivíš jak to asi bude mít s důchodem.
Předpokládám že i to je bude zajímat a pak možná začnou i pracovat.
Doplňuji:
Vyšlo mi životní minimum na rodinu 16160,–
http://www.kur­zy.cz/kalkulac­ka/zivotni-minimum/

Džanička

Já sice nevím odpověď na Vaši otázku, ale docela s divím nad tím, že paní dostává příspěvek na živobytí, když mě bylo řečeno, že už je to zrušené a na nic víc nemám nárok.. Je mi 31 let a děti mám jen dvě, a pobírám rodičák jen 3800 Kč + 1000 Kč přídavky na obě děti, jsem samoživitelka.. Kdyby někdo věděl, jak dostat víc peněz, děkuji za každou radu..

kropitko

Džaničko a co výživné od otce dětí a nebo jiné příjmy máte??
No zde kalkulačka na příspěvek na živobytí

http://www.sre­ality.cz/deta­il/prodej/dum/ro­dinny/hradistko--/4173435484

Podle mého na příspěvek na živobytí máte nárok, ale já nevím vaše další příjmy,,samozřejmě se tam také započítává příspěvek na bydlení apod. Prostě všechny peníze,,,

kropitko

http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/prispevek-na-zivobyti#prisZiv

Omlouvám se, dělám moc věcí najednou,, DD

IK

příspěvek na bydlení má také omezenou dobu vyplácení, 84 měsíců během deseti let, nevím zda se to ujalo, letos jsem četla na výboru že je to jen na 8 let.
http://www.de­nik.cz/z_domo­va/snemovna-podporila-zmeny-v20110608.html