Kris

Nárok na příspěvek na bydlení

Dobrý den,jsem svobodná matka na MD.Mateřskou pobírám 7600Kč +500Kč příspěvky.Teď jsem se s dcerou přestěhovala do bytu kde celkově nájemné platím 6500Kč.Trvalé bydliště mám na obecním úřádě.Chci se zeptat zda mám nárok na příspěvek na bydlení?A jakou částku?

Nejlepší odpověď
Drap

Na bydlení, kde nemáš trvalé bydliště ti příspěvek nikdo nedá

Další odpovědi
briketka10

Kris pobírám taky příspěvek na bydlení, ale trvalé bydliště nemám na obecním úřadě..
zkus se zeptat na místním Úřadě práce, kde Ti dají formulář na vyplnění a případně poradí jak je to s tím bydlištěm..
Doplňuji:
a tu částku mi taky hned neřekli existuje na netu kalkulačka je docela přesná..

zzzzz

Pokud jste v podnájmu, tak na byt nic nedostanete, jedině že se přestěhujete na ubytovnu, to by vám pak příspěvek dali. Je to nelogické, ale je to tak. Pokud máte svůj byt, tak si do něj musíte dát trvalý pobyt, ale ten asi nemáte, že. Já vím, že představa bydlení na ubytovně je hrozná, ale jinak na příspěvek nedosáhnete. Jinak příspěvek se vypočítává i podle velikosti obce.

jmhad

Zcela orientačně 2000,–Ale jak říkají kolegové – utíkat na ÚP a tam vyzpovídat úředníky.Ti jsou za to placeni /slušně/ a tady ti můžeme říci cokoliv.A chce to honem,protože Kalousek chce jeden ten příspěvek zrušit. /, jsou dva druhy/. A chtěl bych připomenout,že ještě máš nárok na příplatek na živobytí asi 1500.Tak neváhej a využij vše,co je možné.Jsou skupiny,které si z těchto částek slušně žijí.A jsou skupiny,které to svými zákony tolerují.

kropitko

Na příspěvek na bydlení a ani na živobytí nárok s takovým příjmem jakým uvádíte nemáte,, na bydlení už jen z toho důvodu, že tam nemáte trvalé bydliště a ani na příspěvek na živobytí, jelikož příjem peněz které máte je dostačující. Ani jste neuvedla zda pobíráte výživné,, takže bohužel. Zde máte kalkulačky, tak si to pro jistotu zkontrolujte,,
příspěvek na živobytí,,, http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/prispevek-na-zivobyti#prisZiv
příspěvek na bydlení http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/prispevek-na-bydleni

Berkl

Všechny rady tady jsou hezké, ale pokud slečna nemá správnou barvu, tak nedostane nic!!! Znám to . Moje známá platila ze 7500 ,– I.D. měsíčně 5000,– zálohu na elektřinu. (velký dům a synovi podnikatelské prostory) Syn jí nedával nic. Druhý byl nezaměstnaný a nepobíral ani socialku. Neměl nárok. Matka měla dle úředníků dostateční příjem. Když se bránila, že je to málo, tak ji poradili, že si má najít brigádu!!! Hold nesprávná barva !!!!

briketka10

http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/prisp_na_by­dleni
podmínkou je trvalé bydliště..

kropitko

briketko 10, ono je to úplně jedno, paní má dostatečný příjem, stejně by příspěvek nedostala a to ani neuvádí výživné, které také pravděpodobně pobírá,, ☹