Kepler

Věříte v léčebnou schopnost slivovice?

Tvrdí se, že kudy teče, tudy léčí. „Slovenskí vedci dokázali, že poldeci domácej slivovice je nie len zdravé, ale i málo.“ https://cs-cz.facebook.com/sli­vovice.cz/
.....
Eště dodám: prý alkohol škodí zdraví. Přitem fšecky epidémie sú z vody!

https://pixaba­y.com/cs/photos/al­kohol-slivovice-svatba-tradi%C4%8Dn%C3%AD-3798152/

Nejlepší odpověď
Kelt

Ano, podle jiných určitě, a někdy to pomůže i mně. Ale musí se to umět správně používat. Taky musí být slivovice dobře udělaná, vypálená, musí řetízkovat. Denně jedna štamprle je prevence a lepší než nějaké preparáty z lékárny.

Další odpovědi
quentos

Tady není v co „věřit“, když už jsem dávno vyzkoušel, že to funguje… za pětihodinovou cestu vlakem byla placatka pryč a podle toho jsem taky vypadal, ale vyléčilo mi to průjem…

Drap

Ano

Mc Merkurion

… nejsem věřící, tudíž nevěřím >>> mám to vyzkoušené, fakta jsou nevyvratitelná …

elkon

Ne, je to jen sugesce.

Michala11

Koncentrované ovocíčko! Pokud je člověk zdravý (asi nevyléčí cukrovku, nebo cirhózu), ale o tom nemá cenu polemizovat. Na zdraví:)

Rokio

Nevěřím. Alkohol je metla lidstva.

annas

Vím, že slivovice v malém množství prospívá zdraví, nejen vnitřně, ale I na obklady.. Samozřejmě v přiměřeném množství.

Slouží I turistům, kteří cestují do arabských zemí, léčí příopadné průjmy.

Já za to nemůžu, nesnaším pach slivovice,. Výjimka, v minulosti jsem při třídění prázdných lahví po otcově smrti našla jednu láhev se slivovicí uschovanou vzadu v regáu ve spíži. Nějak se na ni zapoomnělo,. Byla stará asi 20 let.

Otevřela jsem láhev s nápisem slivovice a rok. Tekutina bez pachu, dokonce zhoustla. Dala jsem obsah prověřit a ochutnat sousedovi. Byl nadšený. Rovněž jsem ochutnala j ale později už nikdy vice.

Když jsme při malování kuchyně sundali hodiny a položili je, zastavily se. Otec se přechytl a namazal je slivovicí. Bohužel hodinám slivovice neprospěla,. Nevyléčila je. Skončily u hodináře.

marci1

Určitě, štamprdli do čaje a člověk je zdráv a v pohodě. 🙂
Zde jeden citát přímo o slivovici a Valašsku pro tebe:
„Ještě štěstí, že se v Turecku nepije alkohol. Kdybych místo každého čaje dostal panáka slivovice, patrně by mi explodovala játra. Snad právě tohle je důvod, proč žádná středověká poutní trasa nevedla přes Valašsko.“ Ladislav Zibura český spisovatel, novinář a copywriter
https://www.mar­tinus.cz/?uItem=217804

RyuzakiKate

Bohužel, stejně jako annas nesnáším její pach, ani chuť, vždycky se potom oklepu. Fuj. Vlastně jakoukoliv kořalku. Já radši bylinky Jägera, tatranskej čaj… a to někteří taky nemůžou ani cejtit :)

EKSOT123

Říká se to z chlapáctví, nebo je to reálné? Pro toho, kdo má dobré zdraví, může být pravidelné poldeci výzvou pro tělo. Výzvou k boji a vzpruhou. Slabší jedinci ale většinou kořalku nepijí. Nebo je možné, že kdyby pili, byli by zdravější? Těžko říct, co je příčína a co důsledek. Mezi slivovicemi jsou rozdíly a myslím, že kdyby Annas ochutnala nějakou hodně dobrou, tak by jí to aroma nevadilo. Každopádně to zabírá na žaludeční psychózu.

Nejlepší kořalku, co jsem ochutnal, byla u nějaké tetky na Velehradě a byla z meruněk. Cca 60% alk. (U nás je na meruňky chladno.) Někdy bych rád ochutnal oskerušovici.

Kudla, nějak jsi mě udělal chuť, jdu pro flašku…

led

V oblastiach, kde nie je zdravá pitná voda, zdravá strava, pomáha aj slivovica v malých dávkach (neopakovaných), ale len, ako sa hovorí „Jeden frťan denne na utopenie červíka“.
Pre neznalých 1dcl = 3 frťany

Frontinus

Existuje jen jedna situace, kdy může být alkohol (teoreticky) léčivý: Otrava metanolem. Etanol v poměrně velkém množství zpomaluje přeměnu poměrně bezpečného metanolu na formaldehyd a kyselinu mravenčí. Žádný zázrak to ale není, dokonce si myslím, že to už ani není v doporučeních pro rozšířenou první pomoc při otravě.

Dokonce i legendární „J křivka“, tedy zjištění, že zdraví nejvíc prospěšnější (měřeno rizikem vážných komplikací v dohledné době) je mírná konzumace alkoholu (± jeden malý panák každý den), je nejspíš statistický artefakt. Alkoholu se totiž úplně vyhýbají nejen úplní abstinenti, ale i ti, kterým to prostě doporučí lékař, nebo ti, kteří se začnou cítit hůře a myslí si, že když přestanou pít, uleví se jim.

Zdroj: https://www.bmj­.com/content/350/bmj­.h384

jirkajirka

Dostal jsem flašku slivovice.Abych ji nerozbil tak jsem ji hned vypil a udělal jsem dobře. Při cestě domu jsem pětkrát spadl z kola.

Kepler

🙂