xiperio

Jak se dá zjistit podle krevních skupin rodičů krevní skupinu potomka?

Prý potomek má krevní skupinu kombinace skupin obou rodičů.
Je na to nějaká tabulka nebo návod?
Nemyslím tím určení dle DNA,
Děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

Kalkulačka dědičnosti krevní skupiny pro dítě: 🙂
https://ona.id­nes.cz/kalkulac­ky.aspx?typ=krev­ni-skupiny-dite

Další odpovědi
dubraro

Nedá se to jednoznačně určit. Určité kombinaci krevních skupin rodičů odpovídá obvykle několik možných krevních skupin pro dítě. Naopak ale existují kombinace, které nemohou nastat, což se dříve užívalo k vyloučení otcovství.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.