Avatar uživatele
tom004

Věříte tomu,že lékaři navrženou dohodu podepsali, protože je k tomu vedla zodpovědnost vůči pacientům?

TN před 10 min.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? irij, anonym, annas, Miroslavst, GM, anonym před 4117 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
anonym

"JO"

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Pohádka nebo dobrý vtip na večer. Co si mám vybrat.
Nevěřím.
Možná se zalekli, že půjdou dělat k silnicím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

podle mě to nepodepsali kvůli zodpovědnosti k pacientům,to by s tou stávkou ani nezačali,dohodu podepsali proto že ví že kdyby neustoupili žádné podmínky pro sebe by nevyjednali

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Všechno možné,jen odpovědnost ne.
Vždyť nám drželi bouchačku u hlavy.
Klidně by se to dalo ještě chvíli vydržet,trochu mi vadí,že vláda cukla.Těžké.
Odboráře - ty prostě žeru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

To je samozřejmé. Obvzlášť ten tlustej, z toho čišela odpovědnost že mně spadla televize ze stolku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Já si myslím že ano a bylo konečně na čase aby se dohodly a přestaly s tým

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
irij

Posepsali.!.
protože by se fakt mohlo stát, že by je už nikdo zpět nevzal. Ono těch. kterejm záleží na pacientech mezi nimi asi moc nebylo!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Konflik znamená změnu. To je základní poučka která se říká na začátku vzdělávání pro případy řešení konfliktů, vyjednávání apod.
Každý konflikt má určité hranice na jedné či druhé straně sporu pokud předmětem konfliktu mají být nějaké priority. A záleží jen na postupu vyjednávání na čem se strany dohodnou. Protože něco o vyjednávání vím, tak jsem celkem sledoval celý proces s vírou, že se obě strany dohodnou a ani jedna strana nedosáhne toho co chce. Respektive v nedohodu jsem nevěřil.
Média se nevšimnou problému do doby dokud není krize, kdy lidi začínají být vytrašeni, jinými slovy, kdy problém vyvolává emoce. Potom nastoupí bulvár a hned za ním tzv. "seriózní" média aby nepřišly o sledovanost. A je problém na světě.
Výsledek považuji za celkem přijatelný, pokud skutečně bude dodržen tím že finanční prostředky budou získány z nehospodárného nakládání s finančními prostředky ve zdravotnictví. A to je to čemu nevěřím, protože tuším, že peníze potečou ze zvýšených poplatků, zvýšeného zdravotního pojištění apod., protože nikdo z mocných si nedovolí přijít o tak zajímavé toky černých peněz ze zdravotnictví.
Ale lékařům zvýšení platů přeji. Oproti poslancům mají podstatně vyšší odpovědnost, podstatně větší potřebu se stále vzdělávat, tak by měli mít i lepší příjem než poslanci a další politici.
Pokud lékař místo léčení pacientů jde dělat primátora, poslance apod., tak je vidět, kde je víc peněz.
A patřím k těm co věří, že část lékařů určitě chtěla vyšší platy, ale také změny ve zdravotnictví. Jistě, že mnozí chtěli jen peníze, protože jsou z rodu "Cvachů".
Na otázku zda taková metoda vyjednávání byla nutná či ne je odpověď velmi težká. Co se leta děje za zdmi nemocnic ven moc neprosakuje.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava