dubraro

Jakkoliv to vypadá dost pravděpodobně, počkám si na výsledek vyšetřování.
Katastrofa je to ovšem hrozná.

Další odpovědi
marci1

Vypadá to na Dezu, ale počkáme si na to, co se vyšetří. 🙂

zjentek

Věřím tomu, že ZÁMĚRNÉ otravy Bečvy je schopen kdejaký bezpáteřní hajzlíček a to třeba jen proto, aby vina za tento TRESTUHODNÝ skutek v závěru šetření „SPARVEDLIVĚ“ padla na někoho zcela jiného. A dle mých životních zkušeností je podobných SLABOCHŮ plný svět a mnoho z nich jich žije jen v črdeli a ne všichni měli to štěstí, aby se stali přeba právě policistou a tak svou kariéru zkouší, jak se dá. Váš OPTIMISTA.

Kelt

Na jedné straně to technicky není možné, protože v Deze se s těmito látkami nepracuje. Ale není problém dovést na určité místo kyanid v pytlích nebo sudy s roztokem a někde je vylít do Bečvy nebo do přítoku a zahrát to jako akci před volbami Komunisté posílali nepohodlným lidem balíčky se zbraněmi, tak aby je zdiskreditovali, může to být podobné. Analyticky se dokáže poznat a určit koncentrace látky v roztoku, ale odkud se to tam dostalo a kdy, to už nebude tak snadné. Pokud jsou zametené stopy.

Emefej

Nevím,co si o tom mám myslet. Mluvčí Agrofertu Hanzelka uvedl, že DEZA s kyanidy nepracuje. Ovšem pohled do Integrovaného registru znečištění říká něco jiného. Sama DEZA za rok 2018 přiznává únik 60 kg kyanidů do vody (v roce 2007 dokonce přes 600 kg).

Zdroj: http://znecis­tovatele.cz/spot/360

Pepa25

Babiše opravdu nemusím, ale v této kauze to zatím spíš vypadá, že to DEZA nebyla. Čunek na facebooku psal o nějaké jiné stoce na kterou je napojených více firem …

Kepler

Emefej: nejedná se o únik, ale o vypouštěné množství za celý rok. Za hodinu Deza vypouští cca 300 několikas­tupňově čištěné odpadní vody kubíků/h. Tak si to spočítej co do koncentrace. Je to opravdu stopové množství.

Emefej

Vím že to je za rok. Mě nejde o množství, ale o to, že mluvčí kyanidy v DEZE zatloukal.

Kepler

Ale nezatloukal, jen řekl, že nemohlo jít o havarijní únik. Ostatně veškerá vypouštěná množství toxických látek jsou sledována a nejsou žádným tajemstvím.

Emefej

Nezatloukal? On pouze řekl: „S kyanidy nemáme nic společného. Naše výrobní spektrum je zcela jiného charakteru.“