Věříte tomu, jaký mají údajně plat řidiči linkových autobusů?

Info z médií. Nejlépe by odpověděl řidič autobusu, ale jestli má 70 kaček na hodinu, tak nevím, proč to dělá a ve středočeském kraji už vůbec ne, navíc v porovnání nabídek práce za cca.50% vyšší mzdu za podstatně méně odpovědnou práci.

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, nevěřím – jsou to tendenční kecy odborářů…
😉
Průměr v republice je cca dvojnásobek.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ono to bude trochu jinak. Jinak než uvádí řidiči, ale taky jinak než uvádí zaměstnavatelé těch řidičů.
Nyní budu jen jak se říká nahlas uvažovat.
Plat řidiče je nějakých 16000,–Kč a to je docela hezký.
Nastupuje do práce v pět hodin-i to není zas tak hrozné.
Končí někdy kolem páté odpoledne. To je sice horší, pokud se podívám v kolik začíná, ale …
To ale je trošku jinde. Oni maj trochu jiný počty. 17 hodin –5 hodin totiž není 12, ale 7, možná 8. Proč? Protože od 9 do 11 zůstanou někde v zapadlý prde..li a nic nedělaj, pak třeba od 13 do 14 a nakonec od 15 do 16. A aby toho nebylo málo, tak konec směny maj na opačné straně linky, resp. města než bydlí. A jak se dostat domů? Tvůj problém.
no a nyní si těch 16000 Kč, což jsme říkali, že je pěkný plat (pozor za 8 hodin) vydělíme těmi 12, což ve skutečnosti jsou v práci a jsme kde? No (20 dní, 160 hodin a 20 dní, 240 hodin).
Takže od zaměstnavatele dostanou 100 na hodinu, ale ve skutečnosti mají (za těch 12 hodin) 66,66Kč.

anonym

Víme všichni a věříme vám.

anonym

Asi je to tak,ale ta práce ho baví.
Zkus se optat této uživatelky,ta autobus řídí.
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/55101

kapka

To se mi nezdá. Kámošky přítel jezdí bus MHD v Liberci a má prý tak tu dvacku čistýho. Nevím úplně přesně.

Luxx

já tomu nejen věřím, já to dokonce vím

lexx

70 Kč/h na autobusu to se mi nezdá, nám vozí balíky PPL malým fiatem a synci mají tak 19–20t čistýho, za sobotu +1000 Kč, auta mohou použít na cestu domů

Luxx

Jugar → to trochu předbíháš, na ježdění mám ještě chvilku čas :) udělat řidičák na bus není jen tak… ale to všechno jednou bude ;) pohybuju se mezi lidma od autobusového fochu už několik let, tak vím o čem to všechno je