Lgee

Věříte tomu, že je mozek složitější než samotný vesmír?

Že je mozek složitější než samotný vesmír?
--

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Věřite tomu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Skoro bych opravdu řekl, že lidský mozek je nepochopitelnější, než vesmír sám. Vesmír takové peechoviny jako člověk nedokáže vymyslet.

Další odpovědi
annas

"Vědci našli v našem mozku vícerozměrný vesmír

Experti učinili senzační objev když zjistili, že lidský mozek je domovem struktur a tvarů, které mají až 11 rozměrů. Neurovědci tento objev komentují slovy: "Našli jsme svět, který jsme si nikdy nepředstavovali.

Mezinárodní skupina vědců, která se shromáždila kolem projektu Blue Brain, získala podle studie zveřejněné v časopise Frontiers in Computational Neuroscience výsledky, které jsou ve světě neurovědy průlomové. Tomuto týmu se podařilo najít v mozku struktury, které představují vícerozměrný vesmír a odhalit geometrickou strukturu neurálních spojů a to, jak tyto spoje reagují na podněty." atd.

https://neveda­.cz/vedci-nasli-v-nasem-mozku-vicerozmerny-vesmir

Mozek se dá brát jako mikrokosmos, který je propojený s makrokosmem. Mozkové nervové buňky se dají přirovnat ke hvězdám ve vesmíru.

orwell

Jelikož je lidský mozek součástí vesmíru, nemůže být (podle mého názoru) složitější než vesmír sám. Ale věřím tomu, že může být nejsložitějším objektem ve vesmíru. Tedy pominu-li existenci bytostí mimozemských civilizací – zatím neprokázaných.

dubraro

Nevěřím. Mozek je součástí vesmíru, ne naopak.

klumprt

Já bych z toho takovou vědu nedělal.

marci1

Stále ještě pořád nevíme, jak přesně mozek funguje. Lidský mozek je soukromý vesmír o jedenácti rozměrech.
Víme, že vesmír má tři prostorové dimenze a jeden časový rozměr. Náš mozek má až 86 miliard neuronů (nervových buněk) s vícenásobným připojením ve všech možných směrech. Díky tomu se v něm vytvořila obrovská buněčná síť, která nám umožňuje mít mysl a vědomí.
Více: https://nedd.tis­cali.cz/lidsky-mozek-je-soukromy-vesmir-o-jedenacti-rozmerech-334325

Autista

I kdyby byl, vesmír je větší psycho a prase se v tom vyzná.

anonym

Trochu pravdy na tom možná je, ale spíše je to dáno našim vlastním vnímáním reality které je pokřiveno tím, že podrobněji vnímáme prostě jen to co je nám blíže, protože máme více příležitostí to studovat. Černou díru studovat pořádně nemůžeme, ani ji pořádně nevidíme a tak nám připadá „jednoduchá“, stejné je to s atomy, donedávna jsme se domnívali že uvnitř jsou jen protony, neutrony a elektrony a připadalo nám to náramě jednoduché, až dnes se dozvídáme že je to pitomost a existují bezpočty mnohem menších částic kterým zatím dost nerozumíme a jen se jak děti na pískovišti v LHC koukáme jak do sebe dělají bum a rozletí se ještě na menší 🙂 Ono to nejspíš bude zatraceně složité všechno, jen si to teď ani neumíme představit.

Je to jako když dítě sleduje maminku při vaření, co je na tom, říká si to zvládnu hned taky, nakoukne pod pokličku a řekne si pohoda to je snadný stačí vzít bahno, vodu ze záchodu, smíchat to, nějaký barvičky a je to hotový, guláš je snadný …

anonym

Autista: ano to si vystil asi dost přesně, i kdybych si představil že mozek nekončí jen u synapsí a neuronů v obrovských množstvích a že jeho funkčnost se opírá o nevyzpytatelné principy kvantové fyziky například, pořád by byl vesmír asi o něco větší psycho, protože ty proporce, energie a síly které se v něm bijí jsou naprosto mimo naše chápání a to i když zapojíme veškerou fantazii a představivost jaké jsme schopni není vůbec jednoduché to vůbec pojmout natož pak domyslet nějaké vyšší důsledky či nedej bože smysl toho všeho 🙂