Věříte lidem?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Dušane, doufám, že tím vzhledem myslíš pouze opravenost a čistotu oděvu. Někteří lidé jsou krásní uvnitř, i když mají „ošklivou“ tvář.
P.S. Krása jako taková neexistuje, je to v očích každého z nás. Doufám, že jsem to napsala tak, aby to alespon někdo pochopil =D

Další odpovědi
barnajka

Dokud mi neublíží nebo sama nezjistím, že je „e-eé“…tak každýmu člověku věřím.

Jinak to ani nejde. Kdybys ke všem hned přistupoval podezíravě a bez důvěry, nikdy by sis nenašel žádný kamarády a přátele, protože by sis nikdy nikoho nepřipustil k tělu natolik, aby tam to přátelství mohlo vzniknout.
Já to taky asi dělám blbě, ale vždycky jdu lidem vstříc „se srdcem na dlani“. Sázím na otevřenost a upřímnost, je to „buď a nebo“ – buď to vyjde,…a nebo nevyjde. Buď lidi čistotu tvé duše ocení…a nebo ji zneužijí. Je to riziko, ale člověk do toho rizika jít musí. Mě se to zatím vyplácí na 100% – výraznější zklamání zatím nebylo a všechny svoje nejmilejší kamarády jsem prý „ulovila“ právě na tu svou otevřenost :))
Doplňuji:
Dr.Axl: Důvěřuj, ale prověřuj, že… :)
Ač se to nezdá, ani já zas až taková ťuňťa nejsem. V reálným životě, při komunikaci face to face, dovedu vyčmuchat, že na mě někdo něco hraje…takovým lidem se pak samozřejmě vyhýbám a k tělu si je nepustím. Horší to je třeba ve virtuálních vztazích – když nemáš možnost číst z očí a gest,..a přitom chceš těm lidem dát šanci a chceš je poznat blíž,…nezbývá než vsadit na důvěru. Můžeš ztratit, můžeš získat – ale hrát musíš. Protože kdo nehraje, nevyhraje :)

anonym

Můj postoj se značně přibližuje barnajce, také jsem programově optimista.
Jen možná proti ní už mám více vytříbený profesionální odhad, který mne včas upozorní, abych se vystříhal rizikovým sbližováním.
Doplňuji:
Ad barnajkam je vidět, že už nemusím nic dodávat protože jsi to řekla za mne.
Jen si přece jenom neodpustím malou poznámku. Je pravda, že virtuálně je to obtížnější, ale pokud je člověk vnímavý i na detaily a má určité zkušenosti, lze i tady odhadnout typ a mentalitu.
Obecně bychom na netu měli být obezřetnější, stačí plno příkladů zneužití a podvodů publikovaných v médiích.

arygnoc

a priori ne (zkušenost).
nějaký čas trvá, než si získají moji důvěru. Ale i tak jsem se párkrát spálil.

anonym

Nespalila jsem se nikdy , ale mozna i proto , ze na sebe toho moc nerikam hned … az po delsi dobe a toho cloveka musim nejdrive nenapadne " proverovat ". jsem hodne opatrna.

  • iv-

led

Verím v dobro človeka, asi som „mladá a naivná“. Iné je ak sa sklamem v človeku, potom veľmi dlho trvá či mu uverím, že má nos medzi očami.
Pre tých „čistých a pekne oblečených“:
Človeka nerobí jeho obal (šaty, účes, dokonca aj špina) ale jeho činy. Mám dosť priateľov aj v takzvanej „spodine“ a medzi bezdomovcami (bývajú v lesoch okolo nás), ktorých keď stretnete, položíte peňaženku na zem a utečete, ale napriek ich výzoru sú to Ľudia a každému z nich môžem hrdo povedať Človek (s veľkým Č). Im verím.
Doplňuji:
Dr.Axl, prepáčte, ale nedalo mi, vaše „sväté slová“ musím zopakovať. Nech si to ľudia radšej zopakujú. Je to veľká pravda:
„Obecně bychom na netu měli být obezřetnější, stačí plno příkladů zneužití a podvodů publikovaných v médiích.“

DusanOrlik

Jak kterým.Vždy ale podle toho jak vypadá-vzhled.A jak komunikuje

Syd

Bohužel ano