petr77

Věříte ještě Euru, přežije nebo se rozpadne?

Nejlepší odpověď
suaeda

Ač by si to pravděpodobně někteří naši „velcí“ euroskeptici moc přáli, a díky jim jsme se jako jediní spolu s Anglií nepřidali k nové smlouvě v EU. Já věřím, že euro nepadne. Tedy pokud se nerozpadne při velké krizi celý finanční trh. Ale to by odnesl celý svět.

Další odpovědi
Drap

To nezáleží na nás ani na naší víře. Je to v rukách mocných. Do budoucna se dá předpokládat, že euro padne, už jenom proto, že nikdy žádný podobný projekt zatím nefungoval.

Amie

Rozpadnout se nerozpadne. vždy budou státy, které ho budou chtít a nechají si ho a tím zůstane i v oběhu. Otázkou je, zda z něho někdo nevystoupí. Třeba Německo se chtělo vrátit k původní marce. Nebo zda budou vstupovat do EU i s tím, že změní jměnu – pochybuju, že my do toho asi jen tak nepůjden stejně jako Velká Británie.

Takže můj názor – zůstane, ale nahradí ho něco jiného. Časem.

Kohut57

Suaeda vyřkl myšlenku velmi pravděpodobnou i když děsivou ve svých následcích. Rozpad světového finančního trhu. Pak je nějaké Euro nic. Padnou veškeré banky a celý systém na nich postavený. Tedy západní. Bohužel důsledek nebude klid bez bank, podle třeba arabského vzoru, ale válečné konflikty neli jeden světový. Otázka zní pouze, kdy? Je toho plný internet a proto ta cenzura informací.