hapiky

Věřili byste, že nejdelší vlak měřil 7.3 km?

5 nejdelších vlaků světa: https://www.a­bicko.cz/clanek/prec­ti-si-technika/23362/5-nejdelsich-vlaku-sveta.html

Nejlepší odpověď
Kepler

Jo, Australané jsou tím pověstní. Méně známé je, že je táhne až 5 lokomotiv a rozjíždět se musí celou věčnost, a to krokem, kvůli vůli mezi spřáhly vagónů. Zatímco první vagón už jede, poslední se dá do pohybu za hodnou chvíli.

Další odpovědi
marci1

No je to síla. Ale aspoň jim tam v době jízdy nikdo nepřechází vzdálenost 7,3 km přes koleje. 🙂

dubraro

Věřil. A udivuje mne, že mezi nejdelšími vlaky není nějaký ruský.

Kepler

marci: tak mě ještě napadlo, jak by mohl vypadat rozhovor v obytném autě před právě staženými závorami:
„Mamino, uvař kafe!“
„Kašli na kafe, pojď, ještě stihneme jedno číslo…“

marci1

Už to vidím v živých barvách. Dělej, už je 7. kilometr! 🙂