zazaza

Velké přerozdělování financí v době pandemie podporuje už i pravice. Je to ještě kapitalismus?

Je možné nazývat systém, který takto přerozděluje peníze z daní, ještě kapitalismem nebo tržním hospodářstvím?

Nejlepší odpověď
anonym

Pravice neznamená automatickou podporu kapitalismu. Ideový spor v tomto nehraje roli. Nevšiml jsem si, že pravice (ono je otázkou, kdo je u nás typicky pravicový), podporuje velké přerozdělování. U vlády je levice, tak se to dá čekat, že se bude až bezmyšlenkově rozhazovat (což platilo hlavně před krizí).

Jinak u nás pravicové strany jsou velmi zainteresovány na sociální akcent, což je trend, kterého si lze všimnout.

Další odpovědi
Pepa25

Současná krize ještě víc než minulá bude znamenat posun doleva. To co bylo před pár lety kontrovezní okraj (Occupy …) je dnes mainstream (zdanění superbohatých, základní příjem atd.).

Drap

Proč ne, jde o podpoření ekonomiky.