bauerlukin

Velikán/i mezi světovými architekty-je někdo takový?

Nejlepší odpověď
Kepler

Říká se to třeba o Gaudím, autorem návrhu katedrály v Barceloně, která dodnes nebyla dokončena (proč asi). Jinak geniálních architektů katedrál by se dalo napočítat na stovky (proč asi). Skuteční dobří a moderní architekti nikdy nebudou doceněni. Jejich díla se bourají ještě za jejich života (třeba Transgas).

Další odpovědi
Kelt

Napadá mne Gaudí, Le Corbusier. A když si je zadáš do wikipedie, objeví se další. Ty dva znám, o dalších jsem neslyšel, to se přiznám.

aliendrone

Třebas římský Marcus Vitruvius Pollio. Nebo Imhotep (stavitel první, ještě stupňovité pyramidy) – ten to dotáhl až na poloboha, který architekt dosáhl více? ;) :)

zjentek

Frank Lloyd Wright? Pobýval jsem delší čas v Chicago, proto mne napadl právě on. Za další si myslím, že český člověk má všeobecně problém správně rozlišit pojem „světový“. Ale to se zde špatně vysvětluje…

quentos

Nač chodit daleko – což třeba Jan Kaplický?