Avatar uživatele
annas

Ve stáří jsme jako dopisy, které někdo poslal. Nejsme již v minulosti, ale zrovna jsme dorazili. Jak chápete?

Autor citátu Knut Hamsun
http://citato­.cz/autor/knut-hamsun

Obrázek

https://pixaba­y.com/cs/vector­s/srdce-dopis-l%C3%A1ska-mail-mil%C3%A1%C4%8Dek-159637/

--

Samozřejmě jako vždy mě zajímá vysvětlení. Nejde o anketu, kde stačí jednoslovná odppvěď, ale o otázku k zamyšlení.

Proto jsem otázku „Lze i takto vyjádři“? změnila na otázku „Jak "chápete“?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, dust8, independent před 1363 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano ve stáří máme spoustu vědomostí, pamatujeme spoustu informací, ale pro mladé už přicházíme se zpožděním, ale i když jsou to věci třeba zajímavé už nikoho nijak zvláště nezajímají. Přečtou si, v tomto případě třeba i vyslechnou, ale moc se tím už nikdo neřídí. Mladí vidi věci trochu jinak. Vyslechnou si nás, ale už neberou moc naše slova v potas. Je to tak zřejmě normální, i my jsme byli ke svým rodičům a prarodičům takoví. S úctou jsme je vyslechli ale mysleli jsme si své. Většinou jsme si na jejich slova, rady a moudra vzpomněli o mnoho později a dost často také až ve chvíli když jsme už své rodiče, prarodiče a vůbec tu o generaci, dvě starší lidi už neměli.Osobně jsem dal už několikrát za pravdu svým blízkým, kterým už to nemohu říct. Tak to vidím zase já.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zbyndo

Sa mi nepozdáva ten citát, kto by nás posielal? Sme tu v prítomnosti, minulosť sa dá stále formovať, vždy sa môže javiť, a vnímať skresleňe, a aj pôjdeme do budúcnosti , až kým nedorazime.

Upravil/a: zbyndo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Někdo nás vytvořil, nemyslím zplodil, ale dal nám nějaké myšlenky, názory, ideály a my putujeme životem. Jedna z definicí života, nebo spíše metaforou je ta, že život je cesta. Jdeme od narození od kolébky až po hrob, cestou potkáváme lidi, prožíváme příhody, něco se učíme a také od nás se učí ostatní. Takže když čtu ve společnosti dopis, každý si vybere to, co je pro něj výhodné a důležité.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Lze. Nechápu to jinak.

Upravil/a: Hufnágl

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… asi jako: nejni nic staršího než včerejší noviny >>> myslíme si, že vše chápeme, vše zvládneme, ale ve skutečnosti nás předběhl čas a my nemáme možnost jej dohonit … zastavili jsme se v čase (v minulosti) a nestíháme tempo (prodleva v otevření dopisu) … ale všechno jsou to jen filosofický kecy, člověk je tak mladej (starej), na kolik se cejtí …

před 1363 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Už jsem vám několikrát psala, proč nepíšete vpředu.

Samozřejmě, že stáří často neodpovídá datu, které máme v občance.


Přiznávám, že takto jsem nikdy pojetí stáří neslyšela.,

před 1363 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… protože jsou to spíše polemický otázky na něž nejni odpověď, jen může mít člověk nějakej názor …

před 1363 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Jistě, jde o pochopení citátů, aforismů atd.., zda jsou aktuální, zda o něčem vypovídají atd.

Mně jiný názor nevadí. Připomenu. V minulosti žácil ŠŠ byli nas besedě s jedním spisovatelem. Jméno jsem zapomněla – byla s
mo,o moje češtinářka a vždy při rozboru básně připomínala názor básníka.

Někdo se spisovatele zeptal, zda správně chápou jeho verše. Odpověděl, že to tak může být.

před 1362 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek