jirka F

Ve kterých zemích se vytáčí tísňová linka 911?

Jako v EU je SOS linka 112, tak ve kterých zemích je 911? Vím, že třeba v USA je 911.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Obrázek vydá za tisíc slov:
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/911_(emergen­cy_telephone_num­ber)#/media/Fi­le:Emergency_te­lephone_number­s_in_the_world­.svg

Další odpovědi
Filip84

Argentina, Canada, República Dominicana, Jordánské hašimovské království, Extados Unidos Mexicanos, Republic of Palau, República de Panamá, Republika ng Pilipinas, Sint Maarten, Estados Unidos (Americanos), República Oriental del Uruguay.

To je ale jedno, všude v civilisovaném světě tě, vytočíš-li 9–1–1, na místní Emergencias. Prakticky se tak nikam nedovoláš např. v KLDR, která ani číslo tísňového volání vůbec nemá (nemá ani všude automatické ústředny, ne tak číslo tísňového volání!).

Savier

Vytočit jí můžeš i v ČR. Přesměruje tě to ale na 112. Děkuji.