Lukes888

Ve kterém roce byl vyrobený poslední model auta Trabant de Luxe?

Zajímá mě ve kterém roce byl vyroben poslední model tohoto vozu, a také co představovala výbava tohoto vozu.
Doplňuji:
Pokud tento model někdo vlastnil.

Původní dotaz
Ve kterém roce ,byl vyroben poslední model auta :Trabant Deluxe?

Odpovědi
annas

"V roce 1964 byla karoserie Trabantu významně přepracována a výsledkem se stal Trabant 601 (P601). Ve stejné podobě, jen s malými změnami byl Trabant 601 vyráběn až do července roku 1990.

Ve své době byl Trabant 601 velmi progresivním automobilem, který byl jako první v masové míře vyráběn z plastů. Poháněl ho dvoutaktní, vzduchem chlazený dvouválec o výkonu 26 koní. Vybaven byl čtyřstupňovou převodovkou s volnoběžkou. Na přání byla montována poloautomatická spojka Hycomat.

„Trabant 601 byl k dostání ve třech stupních výbavy ("Standard“, „S“ a „de Luxe“) a ve dvou karosářských variantách – Limousine a Universal (Combi). Mimo to byla vyráběna i verze Tramp s plátěnou střechou a plátěnými dveřmi, která byla využívána východoněmeckou policií a později byla k dispozici i v civilním provedení.

Ve stejné podobě, jen s malými změnami byl Trabant 601 vyráběn až do července roku 1990.

Později byl vyrobený ještě další Trabant 1 .:1, , ale v roce 1991 výroba definitivně skončila

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Trabant

Vybavenío OA Trabant
http://www.au­to.cz/trabant-50-let-ve-sluzbach-lidu-2-cast-vzestup-a-pad-1696

Je třeba rozlišit ukončení výroby OA Trabant 601 – to bylo v červenci v roce 1990 a Trabantu 1.1, jehož výroba skončila v 30. dubna v roce 1991.

Kepler

Výroba trabantů skončila v r. 1991, předpokládám že taky byl dodáván ve všech třech stupních výbavy. Jak takový přepych vypadal, si můžeš počíst zde:
http://www.tra­bant.cz/clanky/mo­nografie/dobre-utajeny-unikat

dubraro

V roce 1990.