sesednizkola

Ve 13 letech za přítelem?

Snad se brzy najde https://www.no­vinky.cz/krimi/450598-policie-patra-po-trinactilete-anezce-z-turnova.html

Co si myslíte o tom, že šla ve 13 letech za přítelem a rodiče o tom ví?

Mě to tedy také zarazilo, že je na to přeci ještě moc malá. I když, pak jsem si vzpomněl, že jsem měl ve 13 letech taky holku…

Cituji příspěvek z diskuze

Věra Schneiderová, Zábřeh
Matka se nemusí bát. Pokud dovolila své 13tileté dceři „přítele“, jistě ji nechala i antikoncepčně zabezpečit. Takovou matku bych zavřela, až zčerná. Otce děvče jistě „nemá“. Jaká matka, taká Katka. Veškeré státní výdaje spojené s hledáním tohoto ubohého dítěte bych nechala matce PLNĚ zaplatit. Pak jí naštěstí nezbyde na žádné antikoncepce, alkohol apod…socce! V rodině slušně žijící a o děti se řádně starající se taková věc těžko může přihodit. 13ti leté děvče – a p ř í t e l! Ne kamarádka nebo kamARÁD, rovnou „přítel“! Fakt hrozná doba ta polistopadová­.Takové dítě si pomalu má ještě hrát s panenkou.Chudák děvčátko, bude jako matka. Copak to nikdo nevidí? Copak to není trestné?

Nejlepší odpověď
Kepler

No, asi to moc standardní není, ale rodiče by si měli podržet kontrolu. Nikdo (zvláště zodpovědní rodiče) přece nemůže předpokládat, že se tak mladá žába nedopustí nějaké blbiny.

Další odpovědi
marci1

Slovo „přítel“ má tři různé významy (nemusí se jednat o sexuálního partnera):

1. člověk, se kterým daná osoba má hlubší kladný osobní vztah, ale nežije s ním sexuálně
Mirek je můj starý přítel; známe se už ze školy.
Opravdovému příteli je možno se svěřit se vším – radostmi i strastmi.
2. muž, se kterým daná osoba žije v blízkém vztahu, aniž by uzavřeli manželství
Její dcera je zatím svobodná, ale už dlouho žije se svým přítelem.
3. oslovení nebo označení člena některých organizací.
https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/p%C5%99%C3%AD­tel
🙂

ivzez

Články je třeba číst s jistým odstupem
a uvědomit si, že někdo mohl něco „zkomolit“.

Tady bych předpokládala, že matka řekla „za kamarádem“
a než se informace dostala až k autorovi, byl z toho „přítel“.

I kdyby matka řekla „za přítelem“, myslím,
že v tomto věku jde spíše o kamarádství.

_______

Autorka příspěvku z diskuze je „zářným“ příkladem
manipulace a podsouvání jiného významu přečtenému textu
(nebo nepochopení přečteného textu).

Poznámka:
Já slova přítel, přítelkyně, přátelství používám v jejich „klasickém“ významu.
Jinak používám slova partner, partnerka, partnerství (partnerský vztah).

anonym

Tak ve 13 letech už asi nějaké přátele má, ne? Spíš mě rozsekalo, že odešla za přítelem, a toho nikdo nezmiňuje ani nehledá.

Jinak – po tisíce let se obyčejně rodilo ve 13 letech – proč taky ne, tělo v tomto období jasně dává najevo, že je připraveno. Sexuální styk od 15 let je VTIP a výsměch přírodě, těhotenství po 20. roku je více a více rizikové, po 30. roku pak už ani nemluvě. Společnost o tom ví, ale nic s tím nedělá. Holt když společnosti nevadí genetická degenerace, tak je asi vše v pořádku. A když má nějaká mladá žena dítě v 15–18 letech, což je trochu pozdě ale přeci jen bude mít ještě zdravé dítě, ale společnost se na ni dívá přes prsty (a zejména ty ženy co rodí ve 40).

Těhotenství ve 13 fungovalo po TISÍCE LET, ale proč ne, nechme se všichni pohltit většinovým názorem dnešní supr společnosti!

Kepler

Nikde není psáno, že by mohlo jít o krásný vztah, ani jestli rodiče toho „přítele“ vůbec znali. To, co uvedli ve článku je jen výpověď matky pro policii.

sesednizkola

Kepler: No jasně, ale tak sice to beru podle sebe, ale ve 13 letech jak to chceš kontrolovat? Mně naopak přijde, že pokud má v tomto věku přítele a rodiče o tom ví, má s nimi nejspíš velmi krásný vztah a je to všechno v pohodě.

A když teda předpokládají jak ty píšeš ti zodpovědní rodiče, že se holka může dopustit nějaké kraviny, nemají jí pouštět za přítelem?

Já si pamatuji, jak jsem v nějaké 4 třídě na základce byl až po uši zamilovaný do spolužačky a ona chodila se spolužákem. Jasně, asi spolu nespali, ale normálně se drželi za ruce přede všemi a nikomu to nepřišlo divné. A určitě nebyli z nějaké horší rodiny, spolužáka vídám dodnes.

Přehání se to s tím, kdo s čím jak brzy začíná. V 6 třídě už jsme utíkali kouřit mezi odpoledkou. Tím to nijak neschvaluji teda.