Avatar uživatele
Pokročilý

Jak by jste brali situaci, že váš syn chodí z akcí domů v podnapilém stavu??

Né uplně našrot ale v náladě. A je mu 17 let. Zavzpomínejte na svoje mládí v 17 letech
Ps: Píšu o sobě :D :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

...když mě bylo 17,byla každej tejden někde muzika,na tej se nic jinýho než pivo nepilo,dom jsme se nějak dopravily,ale druhej den se samozřejmě muselo vstávat a ráno makat,a večer se šlo do vedlejší vsi znova,a netvrďte mi že to tak nebylo,v hospodě vám nenalily,akorát,když člověku čuměli plínky...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zavzpomínala jsem, ale myslím si, že v 17 letech máš na alkohol dost času. Alkohol se smí u nás podávat až od 18 let. Nechtěla bych být v roli rodičů, kterým přivedou policisté domů podnapilého 17letého mladistvého .:-(


Avatar uživatele
Zlatý

Toleruji to tak jeden krát za měsíc (dá si jedno pivo), ne denně, to by dostal pár facek. Většinou tak přijde v pátek večer. Druhý den ho ráno brzo zbudím a hned mu navymýšlím tolik povinností (naštípat dříví, posekat trávu atd.), že se mu v sobotu večer nikam nechce .-)))
Také jsme si sem tam něco vypili, je důležité udržet to v nějakých normálních mezích, aby se z toho nestala závislost.

Drogy bych mu ale nikdy netolerovala!!!
Doplňuji:
Já jsem přesvědčená, že to co má člověk zakázané, ho láká nejvíc, zvláště ve věku ....náct.

Pokud bych to "netolerovala" tak by se to stejně pokusil nějak obejít spaním u kamaráda, přítelkyně atd. a já bych o tom jen nevěděla, tak to mám pod kontrolou.

Policie by se měla zabývat věcmi důležitými a ne tím kdo si v 17 dá pivo. Ve městech jsou běžně koupit tvrdé drogy, vidí to i člověk co je neshání a nic se s tím roky neděje.

Vy jste nikdo nevypili ani kapku alkoholu před 18tým rokem???


Avatar uživatele

No - napoprvé bych byl rozladěn, napodruhé více rozladěn a napotřetí značně rozladěn...
A to už by se ti nelíbilo.
Uvědom si, že rodičejsou za tebe stále ještě odpovědní a že jim můžeš nadělat problémy - úplně zbytečně.
Od 18 si dělej ´co chceš´, pokud si na to i vyděláš...
;-)
Doplňuji:
ZZZZZ - jasně, že ano - ale ne pravidelně, vždycky s ohledem na to, že je to nelegální - a pokud možno tak, abych nejenom nedělal problémy, ale aby to nebylo ani poznat (ledaže by bylo našim divný, že jdu to dřevo štípat a nebo trávu sekat dobrovolně a bez snídaně)...
;-)


Avatar uživatele
Bronzový

Tady se skutečnou pravdu nedozvíš :D
Hele, taky je mi 17 a musím říct, že poprvé jsem měl asi ve 13ti a už tenkrát to stálo za to. Tak 3x do roka jdu na nějakou větší akci s několika kamarády (většinou s přespáním venku ve stanu nebo na chatě) a tam pijem do černoty, druhý den se proklínáme a dušujeme že nikdy víc a pak až do další akce abstinujeme a po alkoholu ani netoužíme.
Mimoto jsem celoživotní nekuřák, jakýmkoli jiným drogám se vyhýbám, nic si nenatáčíme ani nefotíme a v opilosti se vyhýbáme ostatním lidem.
Rodiče to sice nevidí extra rádi ale naštěstí mají pochopení a vědí, že tohle prostě k dospívání patří, že to brzo přejde a až bude časem regenerace po akci delší a delší tak se na to vybodneme úplně :)
Dospělí, hlavně rodiče, takové věci často zbytečně moc řeší a společnost jim vsugerovala představu alkoholu jakožto nejvyššího zlořádu. Ironii toho, že pak příležitostný alkoholismus svých dětí většinou řeší v hospodě u píva nebo v kuchyni u vína jaksi nejsou schopni pochopit. Se sklenkou v ruce se pak křižují a svatosvatě dušují že do osmnácti netušili co to vůbec alkohol je, že kdyby je starší prabratranec Alois, o kterém není v rodokmenu zmínky, násilím nedonutil vypít lahev bechera na rodinné oslavě tak by dozajista abstinovali celoživotně a že "kdyby ses alespoň pořádně učil a měl ty čtyř...ehm..*srrk*.. jedničky jako já!" tak by se to snad i dalo pochopit načež vás ještě pro jistotu proplesknou a usnou na gauči (Long true story bro, ironie je, že právě jejich synátor dělá dealera travky celému místnímu učilišti..).

Prostě takhle, když kážu vodu tak ji taky musím sám pít.
Když už ji piju, měl bych schopen pochopit, že někdo jiný se k ní musí propít vínem.
A konečně NIKDY nevyšilovat před děckem, protože nic nezkazí vaši autoritu a vztah s dítětem, jako hysterický výlev emocí, nedejbože zakazování jakýchkoli činností a aktivit, slibů na americkou ústavu a vzbuzování pocitů lítosti, či všechno najednou.

PS: rodič, co tvrdí, že před 18ti neměl alkohol v lepším případě lže, nebo v horším mluví pravdu a pak by vám ho mělo být velice, velice líto ;)
Doplňuji:
iceT
Kapesné, jak už jsem psal dříve, jsem nikdy nedostával a nedostávám a na vše kromě jízdného, potravy a střechy nad hlavou, vydělávám sám brigádami a to od cca. 13 let. Dnes jsem starší a sem tam nějaké ty peníze dostanu (nic velkého, tak 50 kč na měsíc a to nepravidelně, za rok to bude kolem dvou až tří stovek) amusím říct, že bych si za ně NIKDY nekoupil alkohol ani žádnou jinou drogu. Přišlo by mi to nemorální až jako zrada důvěry rodičů utratit je za něco takového, dál si alkohol platím výlučně ze svých vlastních zdrojů a nikdy nechci od rodičů víc, než mi sami dají.
PS: tím se opravdu nechci chlubit, i když to tak může znít. Spíš bych se rád dal v tomto konkrétním ohledu (ale pití a dalších mých nekvalit se to rozhodně netýká :D) za vzor mladým lidem, kteří si tento příspěvek přečtou, protože tento postoj k penězům se mi zdá jediný správný ale pouze doporučuji, nenutím :)


Avatar uživatele
Registrovaný

Clovek co neni schopen respektovat zakony je podle me bran jako vlastizradce.

A podle tohoto prohresku take s dotycnym jednat > co nejvyssi sankce


Avatar uživatele
Zlatý

Nemám syna,ale pokud by tak chodil pravidelně,tak mu zakážu akce,a zeptám se ho,kde se tak zlil,protože prodávat a podávat alkohol mladistvým je zakázané,v každé hospodě je cedulka,že se alkohol mladistvým neprodává.A z toho by pak byly vyvozeny patřičné důsledky pro onoho obchodníka.I kdyby to měla být jen pokuta,stálo by mi to za to.
Doplňuji:
neříkám,že jsem alkohol neochutnala před 18 rokem,ale nechutnalo mi to,proto jsem domů ovíněná nechodila,na disko nám se sestrou na celý večer padesátikoruna a matonka. a když už jsem domů přišla načatá,bylo mi přes dvacet a bylo to za moje vydělané peníze,ne za kapesné od rodičů.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

Dyť já dělám, že to nevidím, ale vidím:-))) Přece si nemyslíte, že ho za to pochválím, také to dělá jako tajně, jenže přede mnou se nic neutají .-)))
To dřevo a tráva to je trest:-))) Ale pokud se člověk celý den učí, tak prostě občas potřebuje vypnout a já to chápu:-)))

Avatar uživatele

anonym

Já to dřevo a trávu (...) měl stejně ´na povel´, takže jsem prostě ´po akci´ spojil užitečné (udělat nějakou práci) s příjemným (prací se střízliví dost rychle).
;-)

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

Tak z jednoho piva je střízlivý už ráno:-)))

Ale já toto vážně nehrotím, pro mě je podstatné, aby měl vštípené lidské a morální hodnoty. A tím že mi to dřevo bez keců v ten moment naštípe, je jasné, že má výčitky, že udělal něco co neměl. A já jsem spokojená, že to chápe.

Avatar uživatele
Bronzový

Questman

To si děláte, s prominutím, pr**, že mu děláte takové galeje kvůli jednomu pivu? :D Btw, jak to vůbec poznáte? To je tak hloupý, že ho nenapadne dát si potom žvýkačku nebo si vypláchnout pusu ústní vodou? o.O

Avatar uživatele
Zlatý

iceT

Dát si žvejku na alkohol je snad to nejhorší,to jde pak cítit ještě víc.

Avatar uživatele
Bronzový

Questman

Tak s tímhle můžu poradit lépe.
Osvědčený postup je - když je nutno tak se vyzvracet - ) vypít větší množství vody a zkusit alespoň trochu se najíst (během pití také něco zakusovat) - ) dát si tak hodinku oddech/šlofíka - )vypláchnout si pusu silně mentolovou ústní vodou (nemusí být nijak moc kvalitní) - ) vzít si 1-2 černé bonbony HALLS a jít domů. Pokud si nacvičí chování, řeč a chůzi, tak už musí být rodič fakt kabrňák aby to prokoukl ;)

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

Ve 13 to je mazec:-((( No pokud ale máš příklad se sklenicí v ruce, tak se tomu ani nedivím. Já nepiju, manžel také ne, po hospodách nechodíme, max na jídlo, takže se náš mladý nemůže vymlouvat, že to viděl u nás.

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

To není kvůli pivu, to je kvůli tomu, že poruší něco, co neměl. Není hloupý, jen to není zmetek, který když něco provede, tak to bude ještě maskovat. Prostě dobrovolně příjme trest.

V vašim dětem snad alkohol i kupujete? Nebo je nemáte??

Avatar uživatele
Bronzový

Questman

... mě je 17, psal jsem to tu několikrát.
Vliv rodičů bych v tom neviděl, je to jen moje rozhodnutí a upřímně toho nijak nelituji.
Jeden můj dobrý kamarád má staršího bratra, ten ve 12ti letech poprvé ochutnal alkohol, v 15ti "měl" ženu a dodnes chodí zhruba 3x do roka na různé oslavy s alkoholem. Dnes mu bude bezmála 30 let, povoláním je finanční poradce, má dokončenou vysokou školu, vlastní byt, automobil a již 5 let přítelkyni a pokud můžu soudit, je se svým životem spokojený.

Osobně to beru tak, že alkohol je dobrý sluha ale zlý pán. Míra je dovršena tehdy, když zjistíte, že už nechcete pít ale přesto pijete, pak je třeba to řešit a je v osobní možnosti každého poznat, kdy se k této míře blíží a včas se zastavit.

Pokud v 17ti letech opravdu chodí jednou týdně jen na jedno pivo, tak nevidím důvod, proč ho i za to trestáte? Jaký k tomu máte důvod? Povolte mu jedno týdně a trestejte jen v tom případě, že to poruší. Tedy tak bych to udělal já, je to samozřejmě na vás, já bych to totiž viděl tak, že jakmile nebude mít na krku vaši uzdu, tak se při první příležitosti týdenní dávka zvýší na denní a počet piv poroste dle pořekadla "alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství". Podle mě je pravidelný přísun alkoholu (i v podobě jednoho piva týdně) mnohem nebezpečnější než větší množství jednou za dlouhé časové období. Možná ne zdravotně ale psychicky určitě.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1124
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.