Rokio

Vadilo by vám, pokud by muslimové uplatňovali v ČR veřejně svoji kulturu, přičemž by dodržovali zákony České republiky?

Mám na mysli, že by například muslimské ženy na území ČR chodili zahalené, muslimové by chodili do českých mešit, modlili by se zde pětkrát denně a praktikovali další znaky islámu, přičemž by respektovali zákony našeho národa.

Nejlepší odpověď
ivzez

Nelze dodržovat naše zákony
a současně uplatňovat „muslimskou kulturu“.

Kdyby sis ujasnil, oč ve skutečnosti jde,
nemohl by ses takto ptát.

Další odpovědi
Drap

To nelze. Nejde plně vyznávat islám a celou jeho kulturu a přitom neporušit zákony této země.

Klaproth

Muslimská kultura a naše zákony nejsou slučitelné. Při dodržování jednoho se musí porušit to druhé a naopak.

hapiky

Svým chováním popuzují české občany. Navíc jsou docela vyčuraní, práci moc nemusí, zanedlouho by byli stejnou přítěží jako většina Romů.

magorvkleci

I tak jednoduché věci jako halekání muezínů, přestávky na modlitby, utírání zadku rukou, dřepění na zemi, ignorování žen nebo zahalování obličeje by bylo těžké srovnat se zákonem. Nemluvě o toleranci k druhým. Kromě toho si fofrem předělají zákony podle sebe a pak teprve budete mít problém s uplatňováním svojí kultury vy.