Savier

Vadilo by vám, kdyby byli všichni nahatí?

Představte si to. Všichni by chodili do práce nahatí, makali by nahatí. Nebo třeba taková rodinná večeře. Vadilo vy vám to?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
da ny

Ano

Ne. Dejte pokoj!
😉
To je pěkně hloupý nápad, v naší kotlině, se čtvero ročním obdobím.
Především proto, že jsem zimomřivá.
Nehřeje mne žádné sádlo a už ani fyzické mládí.
V tomto počasí bych asi zmrzla. Rýmu, kašel, , močák, ledviny v háji, v lepším případě
angína a zápal plic, by měl každý druhý. 😉
Nemám ráda zápach, „smrad“, upocené lidi…
Není to nic, co bych si přála.

Další odpovědi
annas

Jiná odpověď

Máte zřejmě na mysli tzv. naturismus., při jeho uplatnění by šlo
o změnu paradigmatu, jakéhosi vzoru, který znamená opuštění zaběhnutých tradic a přináší nový pohled na člověka, jeho myšlení a chování. ,Jde tedy o způsob uvažování s jehož pomocí můžete změnit svůj život.
Jde tedy o myšlenkový směr a životní styl, jehož nejvýraznějším znakem je provozování společné nesexuální nahoty při volnočasových aktivitách a sportu, zejména v přírodním prostředí. Tento nejnápadnější znak nahota bývá označován také pojmem nudismus

Naturistou není člověk, který bude chodit nahý po ulici, ale bude pobývat v
v přírodě. Tím vyjadřuje jiný vztah vůči okolí a celé přírodě.
Naturismus usiluje o přirozený vztah mezi kolektivní lidskou nahotou a přírodou formou bezprostředního pobytu v ní, využíváním jejich zdrojů jako jsou slunce, voda a vzduch, k odpočinku od civilizace, rekreaci, sportu a regeneraci

Můžete se stát členem naturistů – viz odkaz. .
https://www.cmfn­.cz/jak-se-stat-clenem/

Jako nový životní styl, naturismus vznikl na začátku 20. století v Německu. Opakujií – Představuje návrat k přírodě, takové chození na Adama a na Evu.

Filosofie naturismu vychází z myšlenek humanismu (lidskosti) a starořecké kalokagathie. Dbá o dodržování zásad harmonického způsobu života a vzájemné tolerance.

Podle řecké filosiofie znám pojem kalokagathie pro člověka, který je krásný tělesně i duševně = spojení krásy a dobra, vyjadřující syntézu estetického a etického cítění a myšlení. první část slova e vztahuje k tělu, druhé k duši.

Můžete s nahotou začít třeba tak, že budete spávat nahý a ostatní, kteří bydli s vámi r rovněž Dosáhnete toho, že jako lidé kteří se věnují i částčně naturistickým aktivitám, jsou spokojenější nejen se svým tělem, ale jsou i sebevědomější, a v důsledku toho i šťastnější v životě.
Jak přesně naturismus jejich sebevědomí ovlivňuje, by mělo být ještě předmětem dalšího výzkumu.

Více v odkazu https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Naturismusv

K Vašemu dotazu, nepovažuji za vhodné, aby se lidé pohybovali nazí ve městě, na místech, kde je hodně, prachu, špíny hluku a lidíl . V tomto prostředí je určitěšnehygi­enické, a nevhodné i nezdravé.
Navíc lidé nejsou vychováni k pohledu na nahotu, řeší, kdo má či nemá i pěkné tělo a vidí i sexuální podtext. .

Myalím si, ž nejdo o toi na , na co by se lidé ioukali, ale jaké jsou zvyklostiik,
co se smí odhalovat a co ne, co by člověk nechával k nahlédnutícizím lidem.. Co je podle nich mravné /nemravné čio morálníl./nemo­rálníl

Napadá mně otázka. Je možné ještě žít v souladu s přírodou a „nevykořisťovat“ ji. ?

O návratu k přírodě bez nahoty hovoří také hnutí Newe Age, i které usiluje o návrat k přírodě pomocí esoteriky a léčitelských postupů v tom smyslu, že příroda uzdravuje třeba pomocí aromoterapie a bylinek.

Vzpomněla jsem si u https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Naturismusak na filosiofickou myšoenku nového věku. kterou jsem v rácmi filosofie studovala. ALe objevuje se i názor, , zda Jde o podvod nebo renesanci starého?

Na to si musí oedpověděšt klažý sám.

Disraeli

Ne

U většiny lidí by mi to bylo spíš jedno. Bokem od praktičnosti a nutnosti/užiteč­nosti oblečení. Nahoty se nebojím. Jsem pohan (polyteista) a nahota je přirozená. V dřívějších dobách byla nahota běžnější. Ženy se společně chodily veřejně a společně koupat a plavat (k řekám, jezerům, mořím, atd), muži sportovali a cvičili nazí, oblečení občas bylo volnější, jednodušší, chodilo se i v běžném každodenním životě polonaze (dnes v některých primitivních, domorodých kulturách), do lázní se chodilo bez oblečení, v různých kulturách se za nahotu vůbec nestyděli, atd.
Teď když někoho náhodou uvidíš nahého, tak se může zbláznit, stydí se a hysterčí. Jistě, je to intimní, ale spíše se to intimním stalo.. až přehnaně, kdy se lidé stydí za své tělo a nahotu.
ALE vadilo by mi to u partnerky (žárlivost, si piš) a příbuzné taky netoužím vidět nahé. Ale jako oblečení mám rád. Nejen praktičnost, ale i estetika aj. A vůbec zvyk. Takže nahota by byla nezvyklá. Obzvlášť u všech, všude a pořád (tedy dokud bychom si na to nezvykli).

Filip84

Ano

Podívej se, já toho na sobě nemusím mít až tak moc, zvlášť, když je teplo: já tomu říkám „mundůr z chudý rodiny“; je to inspirováno scénkou z filmu Zabil jsem Einsteina, pánové… (1969), jak se tam ti cestovatelé z budoucnosti musejí svlékat před četníkem, za příčinou ztracenýho prstenu hledání, no a oni se divěj, proč maj tak skromný lingerie, no a oni říkaj, že jsou z venkova, z moc chudý rodiny, že na víc nemaj! 😂👌, no a je to tílko (nebo spíš triko bez rukávů, nemá to velkej výstřih, nahoře), „kraťasobombar­ďák“, což je taký komplet, krátké legíny, a přes to našitý minimalistický kraťasy, rukavice bez prstů, nízký ponožky a tenisky, no a všecky svoje krámy musím, potom, narvat do peněženky, protože to nemá žádný kapsy, ani sporran k tomu nenosím (ale peněženka je toto, crumina typus Bargercompascuum – https://www.drak­karia.cz/kuze-brasnarstvi-opasky/brasny-mesce-sporrany/rimska-penezenka-barger-compascuum.html/, takže se tam toho, při troše dobré vůle, narve opravdu hodně!).

No dobře, ale to je hic nevídanej. Jasně, člověk se otuží, co by se neotužil, ale my nemáme tu srst tak hustou (a to já jsem chlupatý, jak opice!), aby jako odolávala, sama o sobě, dešti nebo sněhu. Teďka ono to oblečení má i ochrannou funkci, si to někdy zkus, jak bude léto, vem si na sebe jenom plavky a jdi se projít po městě, po lese, po louce – a uvidíš!

Teďka my jsme na to zvyklí. Podívej se, holka má celulitidu na dupě, tak nemusíš to vidět hned na prvním rande. Nebo, co já vím, že má „harmoniku“ na břiše. U nás se, jistě, taky něco najde, co není nutné ukazovat všem a vždy.

Celkově je oblečení praktický, nosí se to tisíce let, není potřeba to měnit. Netvrdím, že na nějakou rodinnou večeři naháčů by se rodina nezvykla, zvykla, otázka je, co by to přineslo – muselo by se to vyzkusit, pak by se vidělo.

cappuccino

Ano

Ano, dost mi zalezi na estetice. Nemusim videt vsechno na prvni pohled!
Kdyz jsem poprve priletela na Kanarske ostrovy, mela jsem predstavu exotiky a romantiky.
Z toho me rychle vyvedla prehlidka nahych tlustych Nemcu na plazi!!

JK2021

Jiná odpověď

Nevadilo, protože kdyby nazí chodili všichni/většina, bylo by to normální a nikdo by se nad tím nepozastavoval/ni­komu by to nepřipadalo divné ani pohoršující. Vaše otázka je tudíž nesmyslná a zbytečná.

Savier

cappuccino: Tak to je mi líto…Snad to ale nebylo tak strašný? Nebo jo?! Takovej němčour můše mít v kalhotách pořádnou kládu. 🤣🤣

cappuccino

Savier: co je mu platna klada, kdyz si na ni pres bricho nevidi?

Disraeli

JK2021, s tím tvrzením se dá souhlasit (a já s ní souhlasím), ale proč je ta otázka kvůli tomu nesmyslná a zbytečná? Ptá se na názor ostatních…

Savier

„Díky“ Ale trochu mě zarazilo vaše arogantní chování na konci vaší odpovědi. Děkuji.

Disraeli

Čí?

Savier

JK2021: To je mega mag*r.

Disraeli

Si hraje na elkona. 😅

Savier

Elkon je v klidu právě. 👌😄