zelí

Vadilo by námořnictvu, kdybych svou loď pojmenoval podle nějaké legendární lodě?

Kdybych si koupil jachtu a pojmenoval ji třeba Enterprise nebo Tirpitz, měl bych problém s Američany/Němci a dostal nakázáno loď přejmenovat? Nebo je to čistě na mně a nemají mi do toho co mluvit?

Odpovědi
Kepler

Třeba zrovna jméno Enterprise neslo mnoho lodí, takže si myslím, že problém by nebyl. Zřejmě je to jen otázka registrace: příslušnost ke státu, domovský přístav atd.

anonym

Kdybys jachtu pojmenoval Potěmkin nebo ještě lépe Aurora, dostal bys od Ruska peníze za reklamu.