Complex

Vadí vám absence kouření v restauracích a hospodách?

Obr. https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2013/02/21/19/01/ad­dict-84430_1280.jpg

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Hlada

Vidím to jinak.

Do hospod nechodím, tak ani nevím, že se tam nekouří.
Jako zapřísáhlý nekuřák kouření nesnáším, stejně tak se mi ale příčí množící se zasahování do soukromého podnikání, které je v poslední době obtížnější, než v době socialismu, kdy bylo oficiálně zakázané. Co je komu do toho, jakým klientům kdo poskytuje své služby?

Další odpovědi
Drap

Ano.

Ano, plošný zákaz mi vadí. Řeším to tak, že podobná zařízení navštěvuji jen vyjímečně, pouze v létě, kdy jsou v provozu zahrádky.

Edison

Vidím to jinak.

Absence kouření mi až tak nevadí. Vadí mi přístup státu ke svobodám. Nejen kuřáků, ale i podnikatelů. Co zakážou příště? Teď chtěj z Bruselu zakázat kudličky… Vlezeme jim do zadnic?

Arne1

Ne.

Nejsem narkoman.

Malvína

Ne.

Ač kouřím, nevadí mi to. Naopak to vidím za dobrý krok. Člověk nesmrdí, lépe se dýchá a neštípou oči. Například v zimě, když jsem šla na vínko, nechtělo se mi ven a kouřila jsem méně. Na druhou stránku je pravdou, co napsal Hlada. Dneska jsou furt jen samé zákazy.

ivzez

Ano.

Ano, vadí mi obcházet hloučky kuřáků před hospodou.

Jiří Bohumil

Ne.

Nevím proč by mělo. Jsem nekuřák a docela si toho užívám. Chodím pravidelně, už 30 let, v pátek, s bráchou, do naší hospůdky, na pár (dnes už opravdu) piv. Dříve jsem se tam nemohl někdy ani nadechnout a musel jsem se po návratu vysvléct a dát oděv větrat, abych jej mohl další dny obléct. Případně mít extra oblečení (jako „montérky“) do hospody. Nyní paráda.
A kouřící „štamgasti“ si jdou občas zakouřit ven, pod přístřešek, kde nikomu kouř nevadí a mám dojem, že i oni už se s tím smířili a ani jim to moc nevadí.
A možná i něco ušetří, dřív odpalovali jednu od druhé. Ale aby dnes něco i vypili, musí dělat větší přestávky.:-)

anonym

Ne.

jak by mi mohla vadit absence kouření 🙂 to nechápu