lukas.zmizik

je pro člověka nebezpečné vypít destilovanou vodu, kolik a proč?

neváže ta destilovaná voda na sebe nějaké látky?

Nejlepší odpověď
huxa

ano, váže, ale jestli ji nebudeš pít hodně (zhruba 10 litrů by ti už uškodilo), nemělo by to vadit

Další odpovědi
pusinka50

Demineralizovaná – čili destilovaná voda – nemá charakter pitné vody.
S její konzumací jsou spojena zdravotní rizika. Může docházet k poškození výstelky střevní. Potvrzený je negativní účinek na metabolismus vodního a minerálního hospodářství, stejně tak poruchy stálosti vnitřního prostředí se změnami sekrece hormonů. Vyšší močení vede ke ztrátám iontů. Nesprávné rozdělování vody v organizmu a pokles hladiny elektrolytů může mít až za následek funkční poruchy důležitých orgánů. Prvními příznaky jsou slabost, únava, bolest hlavy, poruchy srdečního rytmu či svalové křeče.
Při přípravě pokrmů vařením v demineralizované vodě byla prokázána ztráta všech podstatných prvků potravin, tj. takových, které si organizmus nedokáže vyrobit. Jedná se o vysoký až 60 % úbytek vápenatých a hořečnatých iontů, stejně tak významné ztráty stopových prvků (Cu 66 %, Mn 70 %, Co 86 %). V důsledku absence těchto iontů se zvyšuje riziko toxického účinku těžkých kovů, které jsou součástí potravy.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Des­tilovan%C3%A1_vo­da
Pravidelná konzumace či jednorázový příjem většího objemu demineralizované vody je považováno za zdravotně rizikové až nebezpečné.[1]

Lucijej

Destilka neobsahuje žádné minerální látky, navíc podporuje odvádění již získaných solí z těla ven a z nedostatku minerálů pak zkolabují orgány.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D estilovan%C3%A1_vo­da
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-destilovana-voda-neda-pit
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/smi-se-destilovana-voda-pit

mosoj

Pokud ji nebudeš pít pravidelně a dlouhodobě. Tak klidně tu žízeň uhaš.
Ono ti ale chutnat nebude, takže si do ní stejně něco přidáš.

Adolf Pytler

Destilovanou vodku sem pil od desíti neboj budeš v pořádku .