trolicek

V techničáku mám napsané kola 17 s pneu 205/55, ale na autě mám kola 17 s pneu 225/45, jak to vyřešit?

Byl jsem na evidenční kontrole po koupi ojetého auta, a tam mi teda řekl že mám jiné pneumatiky než v technickém průkazu, řekl že si je budu muset nějak dopsat, problém je že vůbec nevím jak postupovat. Jsou to skoro nové pneu a docela kvalitní, takže bych si je rád nechal.

Nejlepší odpověď
Arne1

Na rady rádoby odborníků že se nic neděje raději zapomeňte pokud se nechcete dosta do průšvihu. Existuje postup jak se dají do TP připsat jiná kola než ta co tam jsou – má to ale nějaké podmínky které už jsem zapomněl. Bohužel už nevím, kde mi ten dotyčný říkal že začal – jestli na magistrátě, na STK, nebo u zástupce dovozce.
Je otázkou, zda by nebylo jednodušší tahle kola někomu střelit a koupit správná. Pozor, správné musí být i disky, včetně údaje ET !

Další odpovědi
Klaproth

Zlegalizovat jiný rozměr je možné, je k tomu nutné vyjádření výrobce nebo autorizovaného dovozce vozu. Nákup předepsaných kol je podstatně rychlejší.

Rada od Mp2 je velice NEBEZPEČNÁ!

Mp2

Syn majitele firmy má autoservis, sokonce i auta pronajíma a ma tunu kol.

Vždycky jsme technickou řešili přes jeho servis. Ten chlápek byl schopnej přehodit na auto kola, ktery odpovidaj.. A po technicky to přehodit zpatky :D

Arne1

mp2: hezky blbej nápad. Auto s koly která neodpovídají TP je co? No přece nezpůsobilé k provozu.
A co dělají policisté po nehodě ? Obcházejí auto kolem dokola a pečlivě zapisují (kromě jiného) co je na vozu za kola a pneumatiky. A co udělá pojišťovna když je auto nezpůsobilé k provozu ? To si domysli sám.