loruen

V obchodě jsem viděla indiánská vejce, čím jsou zvláštní?

Viděla jsem je v obchodě ,některá mají nazelenalou skořápku,jiné ne.

Odpovědi
Lamalam

Jsou od chilských „indánských“ slípek

marci1

Indiáni věřili, že mají magickou moc. Údajně mají méně cholesterolu. 🙂
http://sip.de­nik.cz/pribehy-a-udalosti/chovatel-moje-slepice-snaseji-zelena-vejce20100404.html

zjentek

Jsou menší, jako většina asijaských vajec.

Drap

Před léty jsem tyto slepice měl. Zelená vajíčka vypadají zajímavě. Nižší obsah cholesterolu prý neni doposud prokázán. Podle mne jsou velikostně v podstatě stejná jako od jiných slepic. Pokud jsou menší tak jen nepatrně. Chuťově jsou plně srovnatelná s běžným vejcem.