Stingo

V kolika chodí vojáci do důchodu v ČR a v Německu?

Jde třeba dřív, když byl na nějaké misi?

Nejlepší odpověď
annas

Voáci a odchod do důchodu – ČR – (snad platí)

„Zákon o služebním poměru vojáků z povolání umožňuje odchod do starobního důchodu při dožití 55 let věku (pokud má oprávněný odpracováno 25 let) a je povinen požádat o přiznání starobního důchodu při dovršení 57 let věku. Od tohoto data již nemůže být zaměstnancem na dobu neurčitou, ale pouze se smlouvou na dobu určitou (nejvýše na 1 rok), kterou lze obnovovat, pokud o to má zaměstnavatel zájem a to jen do dovršení 60 let věku. Po dovršení 60 let jej již armáda nezaměstná, pouze soukromý podnikatel.“

http://finance­.idnes.cz/dis­kuse.aspx?iddis­kuse=A060424_1­43238_fi_osob­ni_vra

Německo
"Zákon ( § 45 ) stanoví obecné a konkrétní věkové hranice pro vojáky. Věková hranice je stanovena jinak u každé dosažené hodnosti vojáků. Odchod do důchodu probíhá automaticky po uplynutí měsíce, v němž je dosažena věková hranice.

Pro vojáky z povolání je stanovená

A. všeobecná věková hranice:

  1. dokončení 65. roku pro generály a plukovníků a důstojníků v i lékařské služby, vojenské hudba a geoinformační služby,
  2. dokončení 62 let pro všechny ostatní vojáky z povolání

B. zvláštní věková hranice vojáky z povolání:
Např. 1. Generálové a důstojníci v profesionální službě – ve věku 62 let
další kategorie v odkazu
Důstojníci v tryskových stíhacích letounech – ve věku 41 let

atd. další vysvětlení v odkazu

http://www.gesetze-im-internet.de/sg/__45­.html
https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Altersgren­ze