V jakém intervalu se střídá elektrický proud v zásuvce?!

Otázka určena pro nově zaregistrované,kte­ří neumějí hledat v moudré liště a v googlu!

Odpovědi
Fienir

50 kmitů za sekundu

Michal Kole

Existují i „speciální“ zásuvky na proud stejnosměrný, např. do nějaký „laboratoří“.

anonym

Asi mi nějak uniká jak smysl otázky, tak rubrika – co je tak všeobecně aktuálního na takovéhle bezobsažné ptákovině?
(Jinak různé státy mají různé normy, v ČR má střídavý proud stanoveno 50Hz, což ale neplatí všude a jak tentokrát Michal případně podotýká, stejnosměrný proud se přece nestřídá vůbec.)
Nebo je to zase jen účelová a chatovací otázka s nějakým skrytým podtextem?