Rokio

V jaké fázi vývoje člověka lidé začali si tvořit náboženství?

Byl to člověk kromaňónský, člověk neandrtálský, homo erektus, homo habilis, nebo to bylo ještě dříve?

Nejlepší odpověď
annas

Podle toho, zda bereme náboženství, jako víru v Boha, bohy či jiné nadřirozené bytosti – ty najdeme v mýtech.

Existovala přírodní náboženství, víra v nadpřirozené bytosti, šlo o vztah člověka s přírodou – dovídáme se o nich v mýtech.

Před přijetím křesťanství pak vznikl polyteismus (víra ve více bohů) – Řekové,. Římané a většina většiny starověkých národů – u Germánů, Slovanů, Keltů, Egypťanů, Babyloňanů atd.

Kdy vznikla světová náboženství?

https://www.sto­plusjednicka.cz/bo­hove-prichazeji-kdy-vznikla-jednotliva-svetova-nabozenstvi

Další odpovědi
Edison

Zhruba od tý doby, co je člověk člověkem. V okamžiku, kdy si položil otázku okdud se tu vzal a kam spěje. Taky když si položil otázku proč svět je takový, jaký je…

hapiky

Vše šlo pomalu z celkovým vývojem, proto nelze říct od kterého data vývoje. Když si „člověk“ začal uvědomovat sám sebe, zajímat se o hvězdy apod. tak věci pro něj nevysvětlitelné začal přisuzovat vyšší moci.

Drap

Od počátku věků.

Kepler

Můj názor je, že se tak stalo paradoxně od doby, co vznikl Homo sapiens. Předtím to byli jenom animistické pověry, nebo si perzonifikovali původce tehdy nevysvětlitelných přírodních jevů.

Roman71

Rokio, víra v Boha – Stvořitele – je velmi úzce spjatá s existencí člověka už od počátku jeho existence. Bez Stvořitele by totiž ani ten člověk neexistoval :)

anonym

zřejmě v té fázi kdy se učenci se svými vědními obory začali vzdalovat řekněme nevzdělaným lidem. Ti byli zoufalí z toho že když se zeptali takového učence proč je země kulatá, a jaktože z ní dole nespadnou, tak odpověď při nejlepší snaze stejně nepochopili … tak si raději vymysleli pro ně stravitelnější historku o placaté zemi, a náboženství je právě takovou směsicí jednoduchých ale naprosto špatných vysvětlení složitých věcí 🙂 Protože nejsou a nikdy nebudou všichni lidé schopni pochopit komplexní vysvětlení problému, je důležité náboženství, aby těmto lidem dalo alespoň šťastnou iluzi a falešný osvícení.