annas

V čem se liší tato stupnice? " Pravda. Milosrdná pravda. Milosrdná lež. Lež. Řeč v krematoriu. Předvolební projev."

1. Platí? „Lidské poznání se vyvíjí. Staré ne/pravdy jsou nahrazovány modernějšími.“

Autor obou aforismů je Jan Sobotka Aforismy pro ty, kdo si myslí, že jim to myslí.

2. Souhlasíte? „Existuje jedna pravda, kterou by měl každý znát: „Život existuje, ale nelze v něm nic dohnat.“ – Christian Friedrich Hebbel

Tajenka křížovky z přílohy Víkend MF Dnes, č. 40/2020.

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/08/30/08/54/bu­sinesswoman-3641635_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
led

Pořadí výroků v otázce (nadpisu) je chaotické a ne uspořádány podle síly a pravdivosti výroku.
Pravda a lež jsou někdy zámenné, hlavně když je to „Milosrdná lež“, popřípadě „Řeč v krematoriu“, nebo „Předvolební projev“. Když poslouchám předvolební projev, zamýšlím se je to lež, nebo pravda? Sliby, sliby v předvolebním projevu, abychom je přežili, dostáváme to v kapkách jako milosrdnou lež o politikovy budoucnosti, nebo milosrdnou pravdu o naší poslušné nemohoucnosti.

„Lidské poznání se vyvíjí.“ Dostáva nové pojmenování i když se nic jiného nemění.

CH.F.Hebbela musím doplniť: " „Život existuje, ale nelze v něm nic dohnat.“ (moje doplnenie) (Moje doplnění): "… platí jen pokud se díváme pouze do minulosti. Toho, kdo se dívá do dneška a vidí budoucnost a budoucností žije, dokáže (nynější) život předběhnout. ""

Další odpovědi
Kelt

Co je pravda a co je lež? Vše je určité tvrzení. Když jsem argumentoval na policejní stanici s jedním argumentem a řekl, že druhý člověk bude mít jiný názor, tak řekli, že je to tvrzení proti tvrzení. Důvod, proč použijeme tu nebo onu formu mají racionální i emocionální podklad. Například žena ráda slyší, že ji muž miluje, i když to nemusí být pravda. Předvolební projev má stejný důvod. A sestavit žebříček – to mi připomíná Pošťáckou pohádku Karla Čapka, kdy skřítci na poště rozlišovali dopisy podle obsahu. Určitě znáte.

paul1

Moc se mi líbí věta z předvolebního projevu : Nikdo Vám neslíbí tolik, co já.