zvonisek

Už vás někdy v životě bodla vosa nebo včela?

Bojíte se?

Nejlepší odpověď
annas

Nebojím se ojedinělého bodnutí , ale spíš většího shluku vos.

Mám nepříjmený zážitek z mladších let. Večer jsem zalévala na zahradě a najednou jsem ucítila velkou bolest v noze. Vybraly si ji vosy.

Nejhorší na tom bylo, že jsem další den jela na zájezd do Polska. Tehdy mobily nebyly, nemohla jsem podat zprávu organizátorovi. Celou noc jsem si dávala obklady. Přišla jsem ráno nevyspalá na seřadiště, s opuchlou nohou, ale ještě před odjezdem jsem zašla na pohotovost. Dostala jsem injekci a jela.

Nebylo to příjmené, musela jsem se usmívat, když jsem si všimla pohledů kolemjdoucích, kteří zírali na mou opuchlou nohu. Zájezd jsem zvládla i když s bolestí, další den jsem musela jít pro další injekci. Už si nepamatuji, za jak dlouho se moje noha vrátila do původní polohy.

Naštěstí nejsem alergická, ale nebyla o jen jedna vosa, ale několik, které mně nadělily žihadlo.

Další odpovědi
Drap

Nesčetněkrát. Nevidím důvod proč se bát. Neni to sice nic příjemného, ale lehce se to dá přežít.

Dochy

Mnohokrát. a už se ani nebojím, ale respekt mám.
Nejvíc když jsem v lese šlápnul do hnízda. To jsem pak z tepláků během gymnastického vystoupení po krátkém atletickém výkonu setřásl asi 4 potvory, některé mně štíply víckrát.

Ale třeba teď o víkendu jsem vynášel z obýváku sršně a vosu (mám kluka alergika) Standardně používám skleničku. Tentokrát to nějak nevyšlo a mršky se mi dostaly na ruku… ale ok, jen zkrátka lezly a lechtaly 😉

dudu

Mám stejný názor a zkušenost jako Drap. Kromě toho se včelami žiji v jakési symbióze – any nám opylují zahradu a já jim nebráním aby si braly vodu ze sudu na zalévání. Bývají jich tam desátky a nezaútočí ani když si opatrně mezi nimi plním konev. Vosy rád nemám, ale také si schválně neubližujeme.

ivzez

Vosy ani včely neštípou!

Rokio

Párkrát mě vosa a včela bodla. Jednou mi vlítla vosa do pusy, ale pak vyletěla ven. Naštěstí mě nepíchla.

Jinak se nebojím toho, pokud mě vosa, či včela občas bodne, ale spíše vosího, či včelího roje, který může v krajním případě i způsobit velké neštěstí.

yuko

Vosa mě píchla jednou, včela taky jednou. Na chatě jsme měli vosí hnízdo, ale já jsem se s nimi nepárala. Plácačkou jsem jich pozabíjela snad stovku. Žádná mě nepíchla, ale je možné, že mi to jednou vrátí. Na druhé straně, nikdo je tam nezval.

quentos

Včela ne, vosa párkrát.
Ne. Ale jejich společnost nevyhledávám.

aliendrone

V dětství jem získal téměř imunitu na vosí a včelí žihadla, BOHUŽEL se buď s postupujícím věkem vytratila NEBO jsou dnes nějak jedovatější či co! Že by se aliendrone žihadla bál, tak to zrovna ne, ale po soudobých zkušenostech se na žihadlo tedy zrovna netřesu. ;) :D :D

iceT

Ano, snad jen jednou nebo dvakrát. A na sršně jsi zapomněla? Nedávno nám vletěla do pokoje a přítel se mohl zjančit. Z pokoje ji vyhnal do kuchyně, zavřel za ní dveře a vůbec se s ní nechtěl moc párat, počkat až vyletí oknem a zavřít za ní jsem musela já, i druhý den instalovat síťky, abych si vůbec mohla otevřít okno.

led

Kto sa bojí, nech nejde na lúku.
Dráždiť včely, alebo osi sa nevypláca. To som zistila aj ja, už v detstve. Aj múdrosť predkov „vyhýbaj sa roju nahnevaných včiel“

orestez

Bodnutí od včelky nebo vosy bojím, protože nám říkali, že po tom člověk může umřít. Ale nebojím jejich přítomnosti, ani sršňů.

Dochy

Rokio:
Vosy se snad ani nerojí

Včelí roj, pokud mu nezačneš dělat nějakou neplechu, snad ani moc nebezpečný není. Včely mají jiné starosti (hledají si místo pro život) a lidí si snad ani nevšímají. S tím ale mám minimální zkušenosti – zatím mi jen jeden roj proletěl kousek nad hlavou – po tom co jsem si uvědomil o co jde (nejdřív jsem přemejšlel proč by ten autobus který slyším měl jet zrovna po téhle ulici která vede do nikam) jsem stačil jen ženě říct ať si dřepne a nehejbe se. Včely proletěli pár desítek centimetrů nad náma ale vlastně jsme žádnou jednotlivou ani zblízka neviděli.

Dochy

Ivzez: „Vosy ani včely neštípou!“ Ale oni to nevědí a proto… 😉

ivzez

OnY to nevědí.

I když to nevědí, dávají žihadlo (bodnou).
To není štípnutí.

Dochy

OK
(ještě že jsem si stihl opravit „mršky co se dostalY“ 😉 )