jirka F

Už se vám někdy stalo že někdo ve vlaku aktivoval záchranou brzdu?

Mně naštěstí zatím ne.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

A) ano

Jela jsem vlakem z Olomouce do Krnova. Byly jsme ve vagoně jen 2 osoby., ženy. Dotyčná potřebovala na první zastávce vystoupit, ale ani na jednésstraně nešly dveře otevřít. Odblokování u dveří zřejmě nefungovalo. Vlak se erozjel, poto dotyčná zatáhla za záchrannou brzdu, aby mohla vystoupit. Když později přišla průvodčí v průběhu jízdy, zeptala jsem se, zda už jsou dveře v pořádku. Prý ano. Jenže jsem si všimla, že je nešlo otevřít ani zvenku, nikdo totiž nemohl nastoupit. V Bruntále jsem si všimla, že cestující nastoupili na opačné straně, proto jsem rychle přestoupila do jiného vagonu, u něhož dveře fungovaly na obou stranách. Byl to nepříjemný pocit být sama ve vagoně, u něhož dveře nešly otevřít. – Když jsem v Krnově vystoupila a postupovala k východu, všimla jsem si, že až v této konečné stanici průvodčí či vlakvedoucí dveře odblokoval,

Další odpovědi
Justin1

A) ano

Jednou ve Francii při cestě v TGV někdo asi zatáhl za záchrannou brzdu při odjezdu ze stanice. Vlak začal pípat a zastavil. Po nějaké době se zase rozjel a pokračoval v jízdě.

Myslím, že není dobré používat záchrannou brzdu jenom kvůli tomu, že jsme nestihli vystoupit, protože pokud nejde o skutečné nebezpečí, neumožňuje se vystupovat mimo nástupiště.

Při speciální zážitkové jízdě v pražském metru jsem taky zažil záměrně předvedené automatické zastavení, ke kterému dojde v případě, že strojvedoucí překročí nejvyšší povolenou rychlost a nereaguje na upozornění.

Dochy

A) ano

Jo. Asi 2×. Naposledy před pár lety u nějakého „vodáckého“ motoráčku. Někdo zatáhl za brzdu na druhé straně vagonu, ale ventil od ní jsem měl já za zády. Docela šok z toho rámusu – rána a pak syčení z toho ventilu. Samotné brždění nás zas tolik nerozhodilo.

Viktorie II.

A) ano

Ano, Josef Švejk.

GM

B) ne

Vlakem nejezdím.

_Bůh_

A) ano

Já za ni tahám pokaždé, když vystupuji.