sesednizkola

Už máte doma stromeček na Vánoce a máslo na cukroví?

Stromečky už mají u nás v krámu. Tisíce lidí, kterým cena másla definitivně rujnuje rozpočet, z nichž velká část již vyčerpala všechny dostupné předvýplatní zápujčky a je několik měsíců ve skluzu s nájemným, si na internetu v různých diskuzích vyměňují návody jak vyrobit máslo doma, protože úspora je pak obrovská (až v řádech desetikorun za čtvrt roku).

Nejlepší odpověď
zjentek

Stromeček nemám, ale máslo jsem měl, mám a mít budu po zbytek života, vždy kostku v lednici. Leda by zrušili máslo, nebo lednice.

Na tvou podotázku mám svůj názor. Ty tisíce lidí teď chce to máslo stůj co stůj, protože „má bejt“ drahé a protože se o něm proto mluví. V očích těchtom lidí je teď máslo považováno za něco, jako božská mana, nebo lépe zázračná, velmi zdravá a všeuzdravující nízkotučná potravina ;)
Avšak nebylo tomu tak vždy. Dřív (3 týdny zpět) máslo vůbec neznali. Běžně žrali Ramu, kokoti.

Řezat mladý stromky do kvartýru mně, stejně jako Keplerovi, přijde na palici, kdo je singl a není ovlivněnej rozežranou, rozdivočelou a v tomto období emocionálně rozladěnou rodinou, přijde na to sám… ;)
A proto jsem symboliku Vánoc omezil jen na pečenej bůček, řízky třech druhů mas, dvojobal, trojobal, nějakej filet a uzená polívka s trochou hrachu. Po prožití vzácných svátečních okamžiků mi příjemnou atmosféru u mušle obstará nový difuzér s ozónem čerstvýho jehličí.

Další odpovědi
johana 56

Stromeček je uložený v krabici. Živé, vonící větvičky na stůl a do vázy dodají pracovníci TS, kteří každý rok provádí kontrolovaný předvánoční průřez jehličnanů na sídlišti. Procházka lesem k Vánocům patří a není daleko.
Máslo neřeším, mám raději velice nezdravé domácí sádlo a škvarky.

Nejoblíbenější druhy cukroví určitě budou, nějaká ta kačka na máslo se v kasičce najde.

Veškerý humbuk kolem ceny másla beru jako čeření kalných vod. Kdyby to v médiích nerozmazávali, lidé by neremcali. Pátrá se, kolik stálo kdysi, jaké jsou nyní průměrné příjmy. Průměr nikdy neznamená skutečná fakta…
Místo nekonečného srovnávání s minulostí a vytváření komisí, pátrajících kdo za to může, by se měly řešit důležitější věci…

Kepler

Já mám rád stromečky, když zůstanou v přírodě. Jejich každoroční plenění mi připadá hloupé. Jsem single, takže vánoční symboly omezuju na kapra a pár ozdob na smrkové větvičce. Žádné pečení, žádný cvrkot, mám rád klídek a užívám si to. Tak jako po celý rok.

briketka10

Stromek ještě nemám, ale budu mít v květináčku.
Cukroví nepeču – máslo nepotřebuju.
Mám dokonce všechny dárečky pro celou rodinu 😁