Avatar uživatele
Kepler

Už jste využili opravdu dobrou radu a která to byla?

Jak víme, jsou rady a Rady. Třeba když starostlivá maminka vypravovala do války svého syna – pilota: „Hlavně lítej pomalu a nízko!“ Nebo cedule "VYSOKÉ NAPĚTÍ, NEVSTUPUJTE!

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? led, ivzez, marci1 před 1240 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hapiky

Nekupuj to, co můžeš mít doma zadarmo!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Rada maminky při mém odchodu na koupaliště: „Dávej na sebe pozor a jestli se utopíš, tak mi nechoď na oči!“ 🙂 Ten pozor jsem splnila.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Operativně jsem využil radu od Boha „milujte se a množte se“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ještě jsem nedostal nabídku. To bych snad musel potkat člověka, který by měl zájem vidět mě lepšího, než je on sám, abych od něj dostal dobrou radu a nic takového přece neexistuje, tak lidská přirozenost nepracuje. Vnímám ji už od dětství, tu skutečnou přirozenost člověka. Skrze rodinu, známé, učitele a profesory, přes šéfy, doktory, právníky a soudce až k nejvyšší politice. Nikdo napříč celým tímto spektrem nechce vidět tebe lepšího, než je on sám, proto ti dobrou radu nedá. Leda bys měl pozici, díky níž ti ostatní leští kliku a jinak podkuřují, ale tihle „kámoši“ ti DOBROU RADU tuplovaně nepřinesou, takže smolík pacholík. Ale ani tahle skutečnost není důvodem ke ztrátě optimismu či přímo upnutí k Bohu. Totiž existují ještě ANDĚLÉ a POŘÁD je tady možnost POTKAT NA SVĚTĚ ANDĚLA. Takový anděl strážný dát dobrou radu může.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Kým sa nedostaneme do štádia, že rozdávame rady iným, väčšinou rady iných považujeme za folklór predchádzajúcich generácií. A tak sa snažíme ich „rady a múdrosti“ obchádzať ďalekým oblúkom, až kým nezistíme, že strčiť ruku do vriacej vody je naozaj bolestivé. Neškrtej ty sirčičky…
jednu radu som si ale zapamätala dodnes, aj keď už neviem od koho a pri akej príležitosti bola povedaná, ale pamätám si ju dodnes a pokúšam sa ju (aspoň občas) dodržiavať): „Mysli rozumom“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Jo kdysi dávno jsem takovou „radu“ dostal:
Kdyby jsi náhodou něco potřeboval, . . . . . . . . . . . tak si to kup

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dea Lae

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1013 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dea Lae

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1013 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Led, asi vás teď zklamu, ale myslet můžeme POUZE MOZKEM. Rozum je pouhým jeho obsahem.

Dokonce ani „tamtím“ mezi nohama myslet nemůžeme (jak jistě víte, je to jen metafora). (;

před 1239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Aj dynosaurus mal mozog, ale nemyslel. 🙂

před 1237 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ále myslel… jak říkám, rozum je obsahem mozku. Kdo ho má jako dinosaurus, má ho jako dinosaurus. No a? Co s tím? Nic. Život běží. S námi, bez nás… ale můžeme si fajně napsat. (;

před 1235 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

zjentek, nesklamal ste ma, dokázali ste, že jestvuje človek, ktorý premýšľa o tom, čo som napísala 🙂

před 1239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Brácho, konečně jsme se našli! 🙂

před 1239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Kepler, a keď Boh stvoril Adama a Evu, prarodičov celého ľudstva, sadol si k počítaču a so záujmom očakával reakcie ich detí a ich detí a ich detí a ich všetkých nasledujúcich pokolení na otázky a odpovede na www.odpovedi.cz

před 1240 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Kepler, tá poznámka v diskusii vyššie „a keď Boh stvoril Adama a Evu…“ patrí k vašej diskusnej poznámke o " Týýbrďo, my jsme nakonec příbuzný? 🙂"

před 1240 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Marci: tak když jsem odjížděl s horolezci do Vysokých Tater, tak mi fotr taky pohrozil: jestli spadneš, tak se mi ani nevracej domů…-:))

před 1240 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

A neznali se náhodou? 🙂

před 1240 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

To je docela možné. Můj fotr byl docela kanec v rámci Velkomoravské říše, Týýbrďo, my jsme nakonec příbuzný? 🙂

před 1240 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Brácho, konečně jsme se našli! 🙂

před 1239 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek