Kepler

Už jste využili opravdu dobrou radu a která to byla?

Jak víme, jsou rady a Rady. Třeba když starostlivá maminka vypravovala do války svého syna – pilota: „Hlavně lítej pomalu a nízko!“ Nebo cedule "VYSOKÉ NAPĚTÍ, NEVSTUPUJTE!

Nejlepší odpověď
hapiky

Nekupuj to, co můžeš mít doma zadarmo!

Další odpovědi
marci1

Rada maminky při mém odchodu na koupaliště: „Dávej na sebe pozor a jestli se utopíš, tak mi nechoď na oči!“ 🙂 Ten pozor jsem splnila.

dudu

Operativně jsem využil radu od Boha „milujte se a množte se“.

zjentek

Ještě jsem nedostal nabídku. To bych snad musel potkat člověka, který by měl zájem vidět mě lepšího, než je on sám, abych od něj dostal dobrou radu a nic takového přece neexistuje, tak lidská přirozenost nepracuje. Vnímám ji už od dětství, tu skutečnou přirozenost člověka. Skrze rodinu, známé, učitele a profesory, přes šéfy, doktory, právníky a soudce až k nejvyšší politice. Nikdo napříč celým tímto spektrem nechce vidět tebe lepšího, než je on sám, proto ti dobrou radu nedá. Leda bys měl pozici, díky níž ti ostatní leští kliku a jinak podkuřují, ale tihle „kámoši“ ti DOBROU RADU tuplovaně nepřinesou, takže smolík pacholík. Ale ani tahle skutečnost není důvodem ke ztrátě optimismu či přímo upnutí k Bohu. Totiž existují ještě ANDĚLÉ a POŘÁD je tady možnost POTKAT NA SVĚTĚ ANDĚLA. Takový anděl strážný dát dobrou radu může.

led

Kým sa nedostaneme do štádia, že rozdávame rady iným, väčšinou rady iných považujeme za folklór predchádzajúcich generácií. A tak sa snažíme ich „rady a múdrosti“ obchádzať ďalekým oblúkom, až kým nezistíme, že strčiť ruku do vriacej vody je naozaj bolestivé. Neškrtej ty sirčičky…
jednu radu som si ale zapamätala dodnes, aj keď už neviem od koho a pri akej príležitosti bola povedaná, ale pamätám si ju dodnes a pokúšam sa ju (aspoň občas) dodržiavať): „Mysli rozumom“

paul1

Jo kdysi dávno jsem takovou „radu“ dostal:
Kdyby jsi náhodou něco potřeboval, . . . . . . . . . . . tak si to kup

Dea Lae

Příspěvek smazán administrátorem.

Dea Lae

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Led, asi vás teď zklamu, ale myslet můžeme POUZE MOZKEM. Rozum je pouhým jeho obsahem.

Dokonce ani „tamtím“ mezi nohama myslet nemůžeme (jak jistě víte, je to jen metafora). (;

led

Aj dynosaurus mal mozog, ale nemyslel. 🙂

zjentek

Ále myslel… jak říkám, rozum je obsahem mozku. Kdo ho má jako dinosaurus, má ho jako dinosaurus. No a? Co s tím? Nic. Život běží. S námi, bez nás… ale můžeme si fajně napsat. (;

led

zjentek, nesklamal ste ma, dokázali ste, že jestvuje človek, ktorý premýšľa o tom, čo som napísala 🙂

marci1

Brácho, konečně jsme se našli! 🙂

led

Kepler, a keď Boh stvoril Adama a Evu, prarodičov celého ľudstva, sadol si k počítaču a so záujmom očakával reakcie ich detí a ich detí a ich detí a ich všetkých nasledujúcich pokolení na otázky a odpovede na www.odpovedi.cz

led

Kepler, tá poznámka v diskusii vyššie „a keď Boh stvoril Adama a Evu…“ patrí k vašej diskusnej poznámke o " Týýbrďo, my jsme nakonec příbuzný? 🙂"

Kepler

Marci: tak když jsem odjížděl s horolezci do Vysokých Tater, tak mi fotr taky pohrozil: jestli spadneš, tak se mi ani nevracej domů…-:))

marci1

A neznali se náhodou? 🙂

Kepler

To je docela možné. Můj fotr byl docela kanec v rámci Velkomoravské říše, Týýbrďo, my jsme nakonec příbuzný? 🙂

marci1

Brácho, konečně jsme se našli! 🙂