Avatar uživatele
zjentek

Využíváte (rádi či neradi) ještě v této době k jídlu klasický „bufet ne stojáka“?

Doplňuji:
mám je rád a to čistě kvůli nostalgii ..silný pocit ,)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, johana 56, briketka10, anonym, Braník před 4030 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Osobně se těmto a jim podobným zařízení vyhýbám, jídlo si dělám vlastní, zdravější a chutnější. I na cesty.

Když vidím třeba ty párky a podobný – no do huby bych to nevzal, protože to stejně kupují v nějakém hyper/super a ta kvalita je opravdu bídná – málo masa, jen samé zvýrazňovače vůně a chuti, samá barviva, soja, hrachová kaše apod. no radši to nejím.

A takový ty hamburgery apod. – to maso, co to z toho dělají, to mají stejně taky předpřipravované kupované a to se dělá z těch nejhorších kousků – ze skeletů.
Na druhou stranu však čest výjimkám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

ano zrovna nedávno jsem byla tak hladová
a musela jsem si dát 20 dkg bramborovýho
salátu jen tak „na stojáka“ máme u nás dobrý
bufáč U Hrubýho a tam i vaří polévky a jiná jídla
je to čistý né jako za komunistů, když jsem já
musela do kokteilů lít staré mléko a dávat kyselé
marmelády nikdo to nepoznal samo, když se to
našlehalo, ale lidi se oblizovali až za ušima, mě se
to nelíbilo byla jsem brigádnice no nemohla jsem
nic říkat byla to má práce, dnes taky nevíme co jíme :)

Doplňuji:
ale zákusky v té době a dodnes tam mají
výborné a v sezóně točenou zmrzlinu tu
si taky občas koupím nebo i nanuka :)

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Kdepak. Já jsem fajnový šmekr, radši nebudu jíst, pokud si to nemůžu v klidu vychutnat. Nejraději jím doma (protože mi nejvíc chutná vlastní kuchyně:-), pak u rodičů (tam je člověk víceméně obskakován stále jako malý harant:-), pak u kamarádů (chtějí se vytáhnout 🙂, nakonec v dobrých restauracích (které mě nechtějí pro nic za nic natáhnout:-). Ale bufáč nééé:-)))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Dnes jsem v důchodu, doma a nevyužívám. Pokud bych ale dělal jako dřív, rád bych tohoto způsobu stravování využíval.
Mělo to své kouzlo, rychlost i pestrost stravy! Osobně jsem oběd zvládnul „něčím“ s rohlíkem a pohoda 😁
Doplňuji:
Ani nemluvím o situacích, kdy jsem se vracel posledním spojem domů a manželka spala. Tehdy bylo rozumější bufet na stojáka, doma potichoučku do betle, než mózovat po baráku a hledat jídlo 😁

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ano, v prípade, že som hladná a času málo.
Pri sedení sa človek rozsedí, vychutnáva, klebetí a čas beží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nepamatuji, že bych tohoto způsobu stravování někdy v životě využila. Já ani „něco do ruky“ a za pochodu nejsem schopna konzumovat. I se zmrzlinou si raději sednu někde na lavičku. Na psích výstavách bývají různé stánky s občerstvením, ale já si s bebou vozím kempingové vybavení židličky a stoleček a udělám si pohodlí i v těchto případech.
Teď si vlastně uvědomuji, že „na stojáka“ občas konzumuji na různých rautech
a vernisážích a také jsem jednou postávala se svařákem u stolečku ve VIP salónku na hokeji, ale ten stoleček jsem sdílela s tehdejším hejtmanem kraje, tak mi to ani nepřišlo „bufeťácké“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Bufet „na stojáka“ mne štval, i když to bylo v určité době módní stravování. Prostě u jídla potřebuji sedět. Měli jsme ve městě jídelnu a mléčný bar, kde fungovalo stravování vestoje. Chodila jsem si tam nakupovat a jedla jsem tamější výrobky doma nebo v práci. V mléčném baru byly i dva stolečky se židlemi, takže na koktejl jsem si zašla tehdy, když bylo u stolků volno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Braník

Dříve jsem občas využil,ale v mládí,kdy bylo dost času snad na všechno,dali jsme si párek ,pivko,byla pohoda a zase do terénu,dnešní Mc donaldy a jim podobné nemám rád
Restaurace skoro nenavštěvuji,raději mám jídlo doma na talíři.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Na stojáka ne, ale s sebou často. Buď jím v autě nebo po cestě pěšky někam.
Když nejím doma v sedě, je to ztáta času 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Bohemica,
tie oficiálne akcie na stojáka i keď sú to „rýchle bufety“ ktoré trvajú aj niekoľko hodín, okrem jedla a pitia umožňujú aj vzájomnú komunikáciu medzi účastníkmi (pokiaľ nie sú schovaní oddelene v kreslách).

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

led, vzhledem k tomu, že se takových akcí zúčastňuji (dnes už sporadicky, ale dříve velmi často) je mi celkem jasné o čem to je. Jen to jaksi není asi ta správná odpověď na danou otázku, protože to nemá s nostalgií po starých bufetech nic společného. Alespoň já to tak pochopila.

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Veru, bufet je bufet, je to aj výborné miesto na pozorovanie ľudí, ktorých by ste si ináč možno ani nevšimla.
a obžerstvo, hlavne keď je to zadarmo…
už chvalabohu končím s týmito povinnosťami „na stojáka“, prídem, pozdravím a anglicky zmiznem :)

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

No mě spíše než toto překvapila vaše poslední věta. To zavání jako že- má „šajbu“(funkci), tak je „jiný“ (lepší). A to by jste se možná právě divila i ušima, jaký může být třeba hejtman kraje bufeťák. Koneckonců velmi pozvolna, ale zato velmi jistě se vkrádá doba, kdy se slušnému lidstvu objasňuje, kde se ty prasata zdržují. Tají se to (zákony atp.), ale je to jen otázka času. Delšího, ale času ,)

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Okrem oficiálnych „bufeťakov“ je aj viac, sú to typy, ktorí nikým nezvaní prídu a tvária sa ako hostia.

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

V minulosti ano. Chodívala jsem do mléčné jídelny. V ní zpravidla nebývaly běžně stolky se židlemi . Dnes už bych si jídlo „na stojáka“ nedala.

před 4031 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

máme u nás takový bufáč, který funguje dnes jako před 25–30ti lety. Ač vím, že ty potraviny ( za všechny bulharka)už maj jiné složení a ač jsem odpůrce stravování v pohybu, včetně ve stoje, tak ten bufet, nebo bistro, mám hodně rád. Nevím, musí to nějak souviset..ani nevím ,( ..ale mám pocit radosti, když něco funguje tak, jako to fungovalo „vždycky“ ,)

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek