hapiky

Už jste si někdy přáli, aby se čas aspoň na chvíli zastavil či zpomalil?

Třeba jak to zpívá E.Pilarová https://www.y­outube.com/wat­ch?v=YVTWrJPU78k

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… a nejen to, i aby se vrátil …

Další odpovědi
annas

Čas neexistuje, ale občas se mohou zastavit hodiny, které Jej měří.

Uvědomuji, že každý den je dnes, takže žiji jen v přítomnosti. To jediné je skutečné. I to co, se stalo v minulosti, byla přítomnost,, tedy bylo to „dnes“ stejně tak budoucnost bude přítomnost, zatím je to možná jen sen.

Ale je pravda,. že jak člověk stárne, hodiny jako by ubíhaly rychleji podobně jako splašený kůň.

Na přítomnost v minulosti občas vzpomínám, řeknu si hypoteticky, co by se stalo, kdybych něco udělala jinak.

Z toho plyne, že je zbytečné litovat toho, co jsem neudělala, ale spíš litovat, co jsem udělala. špatně, bez ohledu na „čas“. Jenže všechno zlé je k něčemu dobré.

I okamžik patří přítomnosti, jak napsal J. W. Goethe: „Okamžik směl bych osloviti :jsi tolik krásný, prodli jen!“

Kepler

Jistě, desetiletí, staletí, to letí, to letí! Mám takový blbý subjektivní dojem, že ten čas akceleruje 😒.

Ametyst

Ano, hlavně na dovolené.

paul1

Určitě, hlavně při randění.

zjentek

Tohle si přejí jen ti lidé, kteří si užívají zdraví a štěstí a proto mají čas vnímat krásy a přejí si, aby jejich cítění bylo nekonečné. No a ti ostatní se každou volnou chviličku snaží dávat věci do pořádku. Když mají pocit, že jsou na vše sami a nezvládají to, aby načerpali trocha nových sil, zapnou si TV no a u té se dá „zastavit čas“ už na vždy, „bo u ní se dá i zhnít“. Taktéž u hry, nebo na síti.

Někdy si nepomůžeš, i kdyby tě tlačili párem volů… i kdyby existoval někdo, kdo by měl tu snahu tlačit, někdy nezbyde, než mít jen zbožná přání.

EKSOT123

Ono se to možná děje. Astrofyzikové o tom spekulují už řadu let.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=vesm%C3%A­Drn%C3%BD+%C4%8Das+se+zp­omaluje&rlz=1C1CH­BH_csAT780AT780&oq=ves­m%C3%ADrn%C3%BD+%C­4%8Das+se+zpo­maluje&aqs=chro­me..69i57.9776j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Vendy556

Skoro vždy