kareljihlava

Už jste se někdy setkali s podobným rozborem situace na Ukrajině?

Sešel jsem se po hodně dlouhé době s kamarádem, který je silně věřící a velmi vzdělaný člověk, na slovičko v jedné restauraci. Já si objednal černé pivo, on červené víno. Během velice příjemné debaty přišla řeč i na Ukrajinu a kamarád mě doslova šokoval, když mi začal s vážnou tváři říkat, že na prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského byla uvalena takzvaná klatba – lidově řečeno prokletí, které se pronáší nad osobou nebo skupinou osob za činy a akty proti církvi a Bohu, které světsky nelze odčinit spravedlností a veškerá odplata může být provedena jen vyšší mocí. Vše souvisí s tím, že prý Kyjev začal prodávat některé liturgické a okultní předměty nedozírné historické hodnoty v západních aukčních domech, aby mohl financovat obranu své země. Říkal, že klatba může být natolik hluboká, že se začne přenášet i na osoby, které s prokletou osobou přijdou do styku. Dozvěděl jsem se, že církevní předměty mají celkem dva různé původy. Ten první je liturgický a ten druhý je okultní. Problém v rozdělení je v tom, že liturgický předmět snadno přebere okultní náboj, pokud se s ním například praktikují zádušní mše doprovázené mantrami věřících. Vysvěcený liturgický předmět se plynutím času proto stává okultním. Okultní síla těch předmětů musí být obrovská zdůraznil. Klatba je forma vyobcování člověka z ochrany Boží milosti a vzkaz temným silám v unitárním prostoru, že mají dovoleno si s touto osobou dělat, co budou chtít. Připomenul, že o podobné klatbě se hovoří v souvislosti s rodinou Kennedyů v USA, která je postižena neuvěřitelnými úmrtími a katastrofami, které přecházejí v jejich rodu napříč generacemi. Síla klatby se zesiluje, pokud klatba je podpořena více lidmi, jejich zoufalstvím, do kterých je prokletá osoba přivedla.

Co si o tom myslíte?

Odpovědi
elkon

Bláboly se nezabývám. Jsou příjemnější věci na světě.

Drap

Nemyslím si o tom nic. Nevěřím na kledby, spíše se dá předpokládat, že zahyne nešťastnou náhodou, nebo něčím podobným,

zjentek

Také mám jinak příjemného věřícího kamaráda ten má okolo náhlé nevěry své ženy pevný názor vtělil se do ní ďábel.

lacode

Nesetkal, ale nedávno někde bylo, že mezi politiky se začal šířit nový termín – kletba zelenského ruky, protože už sedm vrcholných politiků Západu po setkání s ním skončilo ve funkci. Každopádně zajímavé. Fiala tuším po návratu z Kyjeva tenkrát nějak záhadně onemocněl pokud se nepletu.

EKSOT123

Moc se mi to nezdá. Ta částka, kterou by tím získal by jistě byla zanedbatelná ve srovnání s tou, kterou tam západ dodal aby Ukrajiny rozeštval s Ruskem, i s tou, kterou pak západ financuje boje na Ukrajině. Kromě toho, Ježíš např. obhajoval Davida, za to, že v nouzi dal své družině jídlo určené pro obřady. Tak nevím, pokud by opravdu Zelenskij prodal v nouzi na spravedlivé účely nějaké liturgické předměty, tak fakt nevím, co by to muselo být za předměty, aby se na něho Bůh rozzlobil. Spíš by mohl být problém v s těmi spravedlivými a upřímnými pohnutkami, které by k případnému prodeji vedly. Co se týče prodeje okultních předmětů, nevím, co si pod tím představit, ale z toho by nějaký Boží hněv a oslabení jeho ochrany mohl vzejít. Bylo by hanba i v nouzi takový brak šířit a chtít za něj něco získat. Sice to není taková ostuda, jako když si dříve pohané snažili naklonit zlé moci různými obětmi, nebo dokonce jejich sílu využívat, ale přesto by to byla špatnost.

Pepa25

Panebože, to už jsou ruští trollové tak zoufalí, že začínají strašit lidi kletbami? Tak to do Vánoc bude celá Ukrajina svobodná …

zjentek

Lakode Fiala je gigantická vlezřiť, po setkání se Zelenským bude naopak vždy oceněn, jinak to ani nejde mrkni do prezidentského křesla jak se to dělá, proto násilí je nutné zlo ovšem k násilí zatím nedochází na těch správných místech společenského žebříčku.